Adıyaman

Yaban hayvanları fotokapanla izleniyor

Biyolojik çeşitlilik izlenecek

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Adıyaman Şubesi ekipleri yaban hayvanlara yönelik fotokapan kontrolü ve biyolojik çeşitlilik izleme çalışmaları başladı. Bu amaçla ekipler tarafından yaban hayvanların doğal yaşamı izlemek için fotokapan bırakıldı. Öte yandan yaban hayvanların hayatlarını sürdürebilmeleri için su tekneleri bırakıldı.

Ekipler tarafından kırsal alana bırakılan fotokapanlarla kırsalda bulunan yaban hayvanları izleme ve çeşitliliğini araştırmak amacıyla farklı bölgelere fotokapan yerleştirildi.

Belli bölgelere yerleştirilen fotokapanlar ile doğadaki yaşam ve yaban hayvanların çeşitliliği izlenmesi hedefleniyor.

 

Biyolojik çeşitlilik izleme çalışmaları başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Adıyaman Şubesi ekipleri yaban hayvanlara yönelik fotokapan kontrolü ve biyolojik çeşitlilik izleme çalışmaları başladı.

Ekipler tarafından belirli bölgelerde ilk önce Turnalar üzerindeki çalışmalarına başlarken ekipler tarafından artış gözlemlendi. Biyolojik çeşitlilik çalışmasında kırsal alandaki yaban hayvanların artışı yönündeki çalışmalar devam ederken yaban hayvan çeşitliliği gözlemlendi.

 

Yaban hayvanları için su tekneleri bırakıldı

Adıyaman’da, yaban hayvanların hayatlarını sürdürebilmeleri için su tekneleri bırakıldı.

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Adıyaman Şubesi ekipleri tarafından su sıkıntısının yaşandığı ve kurak geçirilen günler nedeniyle doğada yaşayan hayvanların susuz kalmaması için su tekneleri bırakıldı.

Yapılan açıklamada, değişik bölgelere yerleştirilen su tekneleri su tekneleri doğada yaşayan hayvanların nesli tükenmemesi için ve yaz ayının kurak geçmesinden dolayı su oluğu yaptıkları ifade edildi. Özellikle su ihtiyacı olan kuş, yaban keçisi gibi hayvanların daha çok suya ihtiyaç olduğu kaydedildi.(PHA)

 

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı