AdıyamanManşet

“Virüsle mücadelede en önemli silah maske”

Vali Çuhadar’dan Kovid-19 açıklanması

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmaması nedeniyle cezai yaptırım uygulamak zorunluluğu doğduğunu bildirdi. Öte yandan Adıyaman’da, yeni tip koronavirüs (Kovid) tedbirleri kapsamında 60 ev karantina altına alındı.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadele kapsamında kentte maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmaması nedeniyle cezai yaptırım uygulamak zorunluluğu doğduğunu bildirdi. Çuhadar, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda  şunları aktardı:

“Saygıdeğer Adıyamanlı hemşehrilerim buradan birkaç kez Kovid-19 hususunda açıklamalarda bulunup sizlerden maske mesafe ve hijyen kurallarına uymanız konusunda hassas olunmasını rica etmiştim, geldiğimiz durum itibari ile bizler valilik ve diğer kamu kurum ve kuruluşları olarak yetkimiz dahilindeki her türlü önlemi almış bulunuyoruz. Üzülerek söylemek isterim ki her gün onlarcamız vatandaşımıza binlerce lira tutarında maske ve sosyal mesafe kurallarını ihlal ettikleri için idari para cezaları yazılmaktadır. Bu bizim hiçte arzuladığımız bir durum değildir. Sizlerden tekrar ricam lütfen maskenizi ağız ve burnunuzu kapatacak şekilde yüzünüzden hiç çıkarmamanız. Bizim virüsle mücadelemizdeki en önemli silah maskedir.”

Çuhadar, “Sizin ve sevdiklerinizin hayatı bizim için çok değerli lütfen siz de kurallara uyarak kendinizi ve sevdiklerinizi virüsten koruyunuz Bu belayı ilimizden uzak tutmak bizim elimizde hepinize sağlık ve esenlik diliyorum.” ifadelerini kullandı.

 

60 ev karantinaya alındı

Adıyaman’da, yeni tip koronavirüs (Kovid) tedbirleri kapsamında 60 ev karantina altına alındı.

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar başkanlığında toplanan İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda koronavirüs tedbirleri kapsamında Kovid-19 testleri pozitif çıkan bazı kişilerin bulunduğu 60 adres karantinaya alındı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, şu ifadeler yer aldı:

İl Hıfzıssıhha Kurulunca, salgınla mücadele kapsamında yeni kararlar alındı.

Bu kapsamda Alitaşı, Altınşehir, Bahçelievler, Barbaros, Cumhuriyet, Fatih, İmamağa, Kapcami, Kayalık, Malazgirt, Mimar Sinan, Siteler, Sümerevler, Turgut Reis, Ulucami, Varlık,  Yavuz Selim, Yeni, Yeşilyurt ve Yunus Emre Mahalleri ile merkeze bağlı Gözebaşı, Hasancık, Pınaryayla, Rezip ile Zey köylerinde 60 ev karantinaya alındı.(PHA)

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı