Adıyaman

“Verilen Desteklerle Ayakta Duruyoruz”

Belediye Hentbol Kulübü Başkanından Sonrası Açıklama:

“Verilen Desteklerle Ayakta Duruyoruz”

 

Ligin son maçı için Kayseri’ye giderken geçirdiği trafik kazasında iki oyuncunu kaybeden 11 oyuncusu da yaralanan Adıyaman Belediye Spor Kulübü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Aykut Dündar, bu zor günlerinde kendilerine verilen desteklere teşekkür etti.

Adıyaman’ı Hentbol 2. Ligi’nde başarıyla temsil eden ve ligin bitimine iki hafta kala play-off’lara kalmayı garantileyen Adıyaman Belediyesi Hentbol Takımı’nın ligin son maçı için gittiği Kayseri’de meydana gelen kazada iki oyuncusunun hayatını kaybetmesi, 11 oyuncusunun da yaralanması tüm ülkeyi yasa boğmuştu. Kaza sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu başta olmak üzere birçok kesimden kendilerine gelen destek ve moral telefonlarına teşekkür eden Adıyaman Belediye Spor Kulübü Başkanı Yrd. Doç. Dr. Aykut Dündar, “Verilen desteklerle güç buluyoruz” diye konuştu.

Başkan Dündar konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Türkiye Hentbol 2. Ligindeki Adıyaman Belediyesi Hentbol Takımımız, Kayseri ilindeki ligin son maçına giderken maalesef talihsiz bir kaza geçirmiş olup Ebu Sadık Ünlü ile Ahmet Öztürk kardeşlerimizi kaybetmiş olmanın acısı ve üzüntüsü içerisindeyiz. Ayrıca 11 arkadaşımızın da kazadan hafif yaralı olarak kurtulmasına da Rabbimize sonsuz şükür ve hamd etmekteyiz. Yaşanan talihsiz kaza sonucu devletimizin bütün imkanları seferber edilmiş olup; Başta Başbakanımız Sayın Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu’na, Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Akif Çağatay Kılıç’a, Valimiz Sayın Mahmut Demirtaş’a, Kayseri’ye kadar gelen ve sürecin her safhasında bizlerden desteğini esirgemeyen Belediye Başkanımız Sayın F. Hüsrev Kutlu’ya, ayrıca bizlere moral ve destek veren Rektörümüz Sayın Prof. Dr. M. Talha Gönüllü’ye, Hentbol Federasyonu Başkanımız Sayın Bilal Eyyüboğlu’na,  Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürümüz Sayın S. Ahmet Bağcı’ya, desteklerini esirgemeyen birçok siyasetçi ve bürokrata, ayrıca Kayseri’deki spor camiasına, arayan, arayamayan taziye ve geçmiş olsun dileklerinde bulunan herkese teşekkür ediyorum. Kazada hayatını kaybeden kardeşlerime Allah’tan Rahmet, yaralı kardeşlerimize acil şifalar, kederli ailelerine ve camiamıza başsağlığı diliyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu