“Vergi Yükünü Azaltacağız”

29 Mayıs 2015 Cuma, 09:56

HDP İlgiden Memnun

“Vergi Yükünü Azaltacağız”

 

Yaptığı esnaf ve halk ziyaretlerinde Halkların Demokratik Partisi’nin “Yeni Yaşam Projesi”ni anlatan HDP Adıyaman Milletvekili Adayları, gösterilen ilgiden memnun olduklarını söylediler.

HDP Adıyaman Milletvekili adayları Behçet Yıldırım, Ferhat Temel, Ayten Yılmaz, Yasin Tahta ve Birsen Tunç köylerde, mahallelerde ve kamu kurumlarında seçim çalışmalarını sürdürüyor. Tapu Kadastro, İl Özel İdaresi, Adliye Sarayı, DSİ’yi ziyaret eden HDP Adıyaman Milletvekili Adayı Ferhat Temel HDP’nin “Yeni Yaşam” projesini anlattı.

İnsanca yaşam hakkının asgari gereklerini güvence altına alacaklarını belirten HDP Adıyaman Milletvekili Adayı Ferhat Temel .“Temel Güvence Paketi ile her eve ayda 10 m3 su, ayda 180 KW/h elektrik ücretsiz verilecek, ısınma desteği sağlanacak. Mülkü olmayan kiracılara 250 TL kira desteği vereceğiz.18 yaşına kadar olan çocuk ve gençlere, engellilere ve emeklilere toplu taşıma ücretsiz olacak. Kamusal toplu taşıma ülke genelinde kâr amacı gütmeyecek şekilde yaygın bir hizmet olarak sağlanacaktır. Biz’ler yoksullukla etkin bir biçimde mücadele edeceğiz. Hiçbir yurttaş evsiz, aç bakıma muhtaç bırakılmayacak. İşsizlik Fonu amacına uygun olarak kullanılacaktır” dedi.

 

Vergi-Yukunu-Azaltacagiz-(4)Asgari ücret 1.800 TL

Güvenceli yaşamın finansmanını vergi adaleti ile sağlayacağız diyen Temel “Az kazanandan az, çok kazanandan çok vergi alacak, emekçilerin üzerindeki vergi yükünü azaltacağız. Kredi kartı borçlarını borçlular lehine yapılandıracağız. Kredi kartı faiz oranlarını düşüreceğiz. Biz’ler ‘hayallerini al da gel’ diyoruz. ‘güvenceli yaşam ekonomisi’nin önceliği, sağlıklı büyüme olacak. Biz’ler savunma ve güvenlik harcamalarını azaltacak, halkın denetimine açacağız. Kamu ihalelerini toplumsal denetime tabi tutacak, yolsuzluk ekonomisini durduracağız. Örtülü ödeneği tamamen kaldıracağız. Bitme noktasına getirilen tarımı Biz’ler yeniden ayağa kaldıracağız. Köyleri canlı birer yaşam ve üretim merkezi haline getireceğiz.

Tarım işçilerinin tamamını iş yasası ve sosyal güvence kapsamına alacağız. Su ve elektrik küçük çiftçilere ücretsiz verilecek. Üretici küçük köylülerin elektrik borçları silinecek. Üretimde kullanılan mazot ve gübreden vergi alınmayacak. Gıda üretimi, işlemesi ve ithalinde, genetik olarak değiştirilmiş unsurları (GDO) yasaklayacağız” dedi.

2B orman arazilerinin ranta açılma sürecine son vereceklerini ifade eden Temel “2B orman arazilerinin geçimlik tarım amaçlı kullanılması temin edilecek. Kent meydanlarını, parkları, koruları ve kıyıları Biz’ler koruyacağız. Hiçbir çılgın projeye izin vermeyeceğiz. Esnafların vergi yükünü azaltacağız. Borçlarını esnaflarımız lehine yapılandıracağız. Şehir merkezlerine yeni AVM ruhsatı verilmeyecek. KOBİ’lere sektörel planlama çerçevesinde sıfır faizli finansman desteği sağlanacaktır. KOBİ’leri haksız rekabete karşı koruyacak önlemler alınacaktır. Tüm teşvik ve destek sistemi üretimin sağlıklı gelişimini ve istihdam artışını hedefleyecektir. Ekonomiyi değer üretenlerin ekonomisi yapacağız” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz