Vergi Haftası kutlamaları başladı

28 Şubat 2017 Salı, 13:13

Vergi Haftası kutlamaları başladı

 

  1. Vergi Haftası kutlamaları Adıyaman’da Atatürk Anıtına çelenk bırakılmasıyla başladı. 28. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından Defterdar Orhan Mutluay Defterdarlık birim müdürleri ve çalışanlarıyla Adıyaman Valisi Abdullah Erin’i makamında ziyaret ederek, hafta boyunca yapacakları çalışma ve faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

Her yıl kutlanan Vergi Haftası kutlamaları bu yıl 27 Şubat-5Mart tarihleri asında çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Kutlama etkinlikleri ilk olarak Adıyaman Valiliği bahçesindeki Atatürk Anıtına çelenk bırakmasıyla başladı. Adıyaman Defterdarı Orhan Mutluay tarafından çelenk bırakıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Orhan Mutluay tarafından öğrencilere hediyeler verildi.

Orhan Mutluay, 28. Vergi Haftasının hayırlı olmasını dileyerek, hafta boyunca çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini dile getirdi.

 

Vali Abdullah Erin’e Ziyaret

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının arttırılması amacıyla Adıyaman’da 28. Vergi Haftası Adıyaman’da çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

  1. Vergi Haftası etkinlikleri kapsamında, Atatürk Anıtına çelenk sunumunun ardından Defterdar Orhan Mutluay Defterdarlık birim müdürleri ve çalışanlarıyla Adıyaman Valisi Abdullah Erin’i makamında ziyaret ederek, hafta boyunca yapacakları çalışma ve faaliyetlerle ilgili bilgi verdi.

Defterdar Orhan Mutluay ziyarette, Vali Erin’in yakasına Vergi Haftası konulu rozeti takarak, bir buket çiçek takdim etti.

Defterdarlık çalışanlarının ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Abdullah Erin, vergi vermenin kutsal bir görev olduğunu belirterek, “Vatandaşlarımıza yönelik tüm kamu hizmetlerinin, seri ve etkin bir şekilde yürütülebilmesi için gerekli olan finansman kaynağın yaratılmasında vergi gelirleri büyük önem taşımaktadır. Bu anlamda tüm vatandaşlarımızın ve maliye teşkilatımızın Vergi Haftasını kutluyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz