Adıyaman

Ve Koçali’de Mutlu Sona Doğru

 

 

Yapım İhalesi Yapıldı, Sözleşmesi İmzalandı

Ve Koçali’de Mutlu Sona Doğru

 

Adıyaman’ın kurtuluşunun “sulu tarımdan” geçtiğine inananların olmazsa olmaz dediği Koçalı Barajıdır. Yıllardır söylenen ama bir türlü hayata geçmeyen Koçali Barajında mutlu sona doğru önemli bir adım atıldı ve yapım ihalesi tamamlandı.

AK Parti Grup Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “AK Parti iktidarı olarak iktidara geldiğimiz günden bu yana ilimizde ve ilçelerimizde gerçekleştirdiğimiz yatırımlar, yapılan hizmetler hiç durmadan artarak devam etmektedir. Allah’a şükürler olsun ki vermiş olduğumuz sözlerimiz bir bir yerine gelmekte ve bundan büyük mutluluk duymaktayız.” dedi.

Aydın, “Bilindiği üzere,  özellikle Adıyaman için Koçali Barajı ve HES; uzun vadeli içme suyu, sulama ve enerji anlamında çok büyük bir ihtiyacı karşılaması bakımından ciddi önem arz etmektedir. Koçali Barajı ile, Adıyaman ilimizde 177.610 dekarlık zirai arazinini cazibe ile sulanması, 2050 yılı içmesuyu ihtiyacının karşılanması için yılda 31,5 milyon m³ içmesuyu temin edilmesi hedeflenmektedir.” dedi.

Yapım ihalesinin tamamlandığını ve sözleşmesinin de imzalandığını belirten Aydın, “Koçali’de en son gelinen nokta itibariyle; koçali barajı inşaatı yapım ihalesi yapılmış bulunmaktadır. Yine, yapılan ihale neticesinde sözleşme de bugün itibariyle imzalanmıştır. Böylelikle Koçali Barajı’nda büyük bir mutlulukla söyleyebiliriz ki, inşaat aşamasına gelinmiştir. Kış sonrası, önümüzdeki ilk inşaat sezonunda Allah’ın izniyle ilk kazma vurulacak noktaya gelinmiş bulunmaktadır.” dedi.

Aydın, “En başından beri büyük bir titizlik ve ciddiyetle takip ettiğimiz bu projenin bugün gelinen inşaat aşamasına kadar çalışmalarımızı ve takiplerimizi sürdürdük. Bundan sonra da her projede olduğu gibi hemşerilerimizi bu mutlu haberlerlr bilgilindirerek, heyecan ve azimle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Başta Başbakanımız Sayın Prof.Dr. Ahmet Davutoğlu olmak üzere, Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Adıyaman milletvekillerimiz ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunar, tekrar Adıyamanlı hemşerilerime Koçali Barajı inşaatının hayırlara vesile olmasını dilerim.” dedi.

Güne Bakış Haber Merekzi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu