Adıyaman

Vatandaşlarla kamu görevlileri bayramlaştı

Vatandaşlarla kamu görevlileri bayramlaştı

 

Kurban Bayramı kutlama programı Adıyaman’da Vali Mahmut Demirtaş, protokol üyeleri ve vatandaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Mimar Sinan Kültür Parkı’nda gerçekleşen bayramlaşmaya halkın her kesiminden yoğun bir katılım oldu. Vatandaşlar ve kamu görevlileri ile yapılan bayramlaşma sonrası kamu kurumları ziyaret edildi.

Mimar Sinan Kültür Parkında düzenlenen bayramlaşma programına Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, Adıyaman Milletvekilleri Mehmet Metiner, Murtaza Yetiş, İl Jandarma ve Garnizon Komutanı Albay İbrahim Koyuer, Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, kamu kurum ve kuruluşların amirleri, siyasi parti başkanları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Bayramlaşma programında bir konuşma yapan Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu, “Adıyamanlıların Kurban Bayramını tebrik ederek, günümüzde halen dünyanın çeşitli yerlerinde masum insanlar kurban edilmektedir. Kurban Bayramı vesilesi ile dünyada akan mazlum kanlarının durmasını temenni ediyorum” dedi.

Türkiye’nin büyük bir devlet olduğunu belirten Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner ise, “Bizi büyüten farklılıklarımızla birlikte bir arada olmaktır. Alevi’siyle-Sünni’siyle, Kürt’üyle Türk’üyle hep birlikte Türkiye’yiz. 10 yıl öncesinin Türkiye’siyle on yıl sonrasının Türkiye’si çok farklı. 10 yıl öncesinin Adıyaman’ıyla 10 yıl sonrasının Adıyaman’ı da çok farklı. Hep birlikte Türkiye’yiz. Kimsenin toplumsal bütünlüğümüzü bozmasına asla izin vermeyeceğiz” dedi.

Türkiye’nin her açıdan örnek bir ülke olduğunu kaydeden AK Parti Grup Başkan Vekili Ahmet Aydın, “Eğer bugün komşularımızda, Ortadoğu coğrafyasın da, Kuzey Afrika’dan, Balkanlara ve Kafkaslara kadar birçok yerde sorun varsa ve bütün bu sorunlar içerisinde Türkiye sağlam dinamikler üzerinde istikrarla ve güvenle yoluna devam ediyorsa yakalamış olduğu bu huzur ortamı ile birlik ve kardeşlik süreci sayesindedir. İstikrarımızın da, büyümemizin de, kalkınmamızın da, demokratikleşmemizin de en büyük ölçütü budur. Bu ülkede yaşayan herkes bu ülkenin asli ferdi ve birinci sınıf vatandaşıdır. Temennimiz Adıyaman’daki bu hoşgörü ve huzur ortamının başta Türkiye olmak üzere dünyanın her tarafına yayılmasıdır. Bu Kurban Bayramı vesilesi ile dünyada akan mazlum kanların durmasını temenni ediyoruz” dedi.

Mimar Sinan Kültür Parkındaki bayramlaşmada, bayram tebriklerini kabul eden ve halkla bayramlaşan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş ise, “Adıyamanlı hemşerilerimizle bayramlaşmaktan ve sizlerle bir arada bulunmaktan büyük onur duyuyorum. Bugün Adıyaman’da Alevisiyle-Sünni’siyle, Kürt’üyle-Türk’üyle aynı salonda bulunuyoruz. Bundan daha iyi bir tablo olamaz. Bu tablo hem bölgemize, hem ülkemize, hem de dünyaya örnek olabilecek bir tablodur. Bu birlik ve beraberliği sağladığınız için sizlere teşekkür ediyorum. Kurban Bayramının Adıyaman’a, ülkemize ve tüm insanlık alemine barış, huzur, mutluluk, sevgi, kardeşlik ve dayanışma duygularının yoğunlaşmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.

Kamu görevlileri ve halkla yapılan bayramlaşma sonrası Vali Mahmut Demirtaş beraberindeki heyet ile birlikte il jandarma komutanlığına geçerek askeri personel ve vatani görevini yapan askerlerle bayramlaştı. Ardından Açık Cezaevine geçerek mahkumlarla bayramlaştı. Mahkumların bayramını tebrik eden Vali Demirtaş, “Yüce rabbim bu mübarek günlerde sizlerin özgürlüğüne kavuşmayı, ailelerinize ve çocuklarınıza sağlıklı ve huzurlu bir şekilde kavuşturmayı nasip etsin. İnşallah hepiniz için burada geçirilen son bayram olur. İnşallah yakın zamanda özgürlüğünüze kavuşarak bu toplumun şerefli bir bireyi olarak vatandaşlarımızın arasına katılırsınız. Hepinizin bayramını kutluyorum” dedi.

Açık Cezaevindeki bayramlaşma sonrası Vali Demirtaş başkanlığındaki heyet, polisevine geçerek, emniyet personeli ile bayramlaştı. Daha sonra Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı 80. Yıl Zihinsel Engelliler Rehabilitasyon ve Eğitim Merkezine geçerek, burada kalan çocuklarla bayramlaşan Vali Mahmut Demirtaş, çocukların bayramını tebrik ederek,  yakın ilgi gösterdi.

Vali Mahmut Demirtaş, Kurban Bayramında çadır kentte kalan Suriyelileri de unutmadı. Çadır kente giderek burada kalan Suriyelilerle bayramlaşan Vali Demirtaş, “Bu sizinle beşinci bayramımız. İki yıldır sizleri ülkemizde misafir ediyoruz. Bizler sizlere gönlümüzü ve kucağımızı açtık. Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti gerçekten çok büyüktür. Çadır kentte yaklaşık 10 Bin Suriyeli sığınmacıyı misafir ediyoruz. Sizlere bir taraftan eğitim hizmetleri veriyoruz. Bir taraftan da sağlık hizmetleri ile iaşe hizmetlerinizi karşılıyoruz. Amacımız, siz kardeşlerimize en güzel şekilde devletimizin hizmetlerini sunmaktır.  Kendi ülkenizde zulümlere uğradınız. En büyük temennimiz ülkenizdeki savaşın bir an önce bitirilerek sağlıklı ve huzurlu bir şekilde ülkenize dönmenizdir. Bu vesileyle hepinizin Bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Çadır kentte kalan Suriyeli Bereket El Ahmet ise, Vali Mahmut Demirtaş’ın şahsında Türkiye Cumhuriyeti Devletine ve Hükümetine teşekkür ederek, “Türkiye bizim büyük abimiz ve kardeşimizdir. Bizlere burada eğitimden-sağlığa her türlü imkanı sağladıkları için çok teşekkür ediyoruz. Çünkü bizler buraya yaralı bir şekilde geldik. Bizler vatanımıza döndükten sonrada temennimiz inşallah Türkiye’nin sürekli güven ve huzur içerisinde kalmasıdır. Biz sizlere müteşekkiriz” dedi.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu