Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

“Vatana, bayrağa, demokrasiye sahip çıkacağız”

22 Temmuz 2016 Cuma, 08:44

Ziraat odalarından darbe karşıtı açıklama

“Vatana, bayrağa, demokrasiye sahip çıkacağız”

 

Adıyaman’da ki Ziraat Odaları Başkanları bir araya gelerek darbe karşıtı açıklamada bulundular.

Ziraat Odalarının İl Koordinasyon Kurulu ‘Darbenin karşısında, demokrasinin ve milli iradenin yanındayız’ açıklaması yaptı. Adıyaman’da da Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan ve ilçe ziraat odası başkanları basın açıklaması yaptı.

Salih Şahan, üretim ve ülke kalkınması için çaba harcandığı, el birliğiyle terör belasıyla mücadele ettiği bir dönemde hain bir darbe girişimiyle karşı karşıya kalındığını söyledi.

Salih Şahan, milli iradenin yine ve ancak millet tarafından değiştirilmesi dışında bir müdahaleyi asla kabul etmediklerini kaydederek, “Milletin iradesi dışında bir irade de tanımıyoruz. Gün milli iradeye ve demokrasimize sahip çıkma günüdür. Hiçbir darbe, hiçbir kalkışma asla meşru değildir ve hiçbir şekilde, hiçbir gerekçeyle savunulamaz.

Her türlü darbe girişimi ülkemizin huzur içinde kalkınmasına, geleceğimize darbe vurmak demektir. Demokrasiye vurulacak her darbe, ülkemize yapılabilecek en büyük ihanettir.

Cumhurbaşkanımız, Meclis Başkanımız, Başbakanımızdan başlayarak bütün yöneticilerimiz ve milletimiz ilk andan itibaren tek vücut olarak darbecilerin hesaplarını boşa çıkardılar.

Biz de hain planın açığa çıkmasının hemen başından itibaren, 4,5 milyon üyemizle darbeye karşı durduk, demokrasiye ve milletin iradesine sahip çıktık. Bütün çiftçiler olarak yüce milletimiz önünde bir kez daha vurgulamak isteriz ki; bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonra da tavrımız değişmeyecek. Canımız pahasına bu vatana, bu bayrağa ve demokrasiye sahip çıkacağız” dedi.

Şahan, “Dünyanın ekonomik krizler yaşadığı bir ortamda güçlü bir siyasi istikrar gerekiyorken, ülkemizde demokrasiyi geliştirmeye, ileri demokrasiyi kurmaya çalışıyorken, demokrasiyi sekteye uğratacak her türlü darbe girişimi, bu ülkeye yapılabilecek en büyük düşmanlıktır. İktidarı ve muhalefetiyle bütün siyasi partilerimizin darbeye karşı tek vücut olması, ortak bir bildirinin altına imza atması, bombalar altında Meclis’i terk etmemesi, demokrasimiz açısından çok büyük kazanımdır. Artık demokrasimizin büyük bir olgunluğa ulaştığının göstergesidir” ifadelerini kullandı.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz