Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Valilik Olası Olaylara Karşı Önlem Aldı

13 Ekim 2014 Pazartesi, 08:37

Valilik Olası Olaylara Karşı Önlem Aldı

 

Adıyaman Valiliği aldığı karar ile basın açıklaması, yürüyüş ve yardım stantlarını ikinci bir emre kadar durdurdu.

Son günlerde Kobani bahanesiyle çıkan olaylar üzerine Adıyaman Valiliği, kentte olası olayları önlemek için yasaklamaya gitti. Valilik tarafından alınan karar ile çeşitli sivil toplum kuruluşları, dernekler ve siyasi partilerin basın açıklaması, yürüyüş ve yardım nedeniyle stant açmasını yasakladı.

Valilik kararının geçici olduğu, gergin olan ortamın sona ermesiyle yasağın kalkacağı öğrenildi. Yasağın başlaması üzerine Demokrasi Parkı’nda stant kuran sivil toplum kuruluşları stantlarını topladı.

 

Güvenlik Önlemi Arttırıldı

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü ekipleri, IŞİD protestolarını yapan kişilerin il dışından geldiği bilgisi üzerine kentin giriş ve çıkışlarında denetim noktası oluşturarak şüpheli kişiler üzerinde uygulama yaptı.

Kentte IŞİD’in Kobani’ye yönelik saldırılarını protesto etmek için toplanarak çöp konteynerlerini devirip ateş yakan, araç ve işyerlerine de zarar veren grupların il dışından geldikleri bilgisine ulaşan Adıyaman Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri, Şanlıurfa ve Malatya karayollarında uygulama noktası oluşturdu. Polisler, durumundan şüphelendikleri araçları durdurarak arama yaptı. Araçlarda bulunan kişilerin üst araması ile bilgi sorgulaması yapıldı. 3 saat süren denetimlerde, 70 araç arandı, 177 kişinin de kimlikleri kontrol edildi. Yetkililer, denetimlerin devam edeceğini bildirdi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz