Adıyaman

Vali Erin’den Zey Köyüne Ziyaret

Vali Erin’den Zey Köyüne Ziyaret

 

Kırsal kesimin sorun ve sıkıntılarını çözüme kavuşturmak amacıyla başlattığı köy gezilerine Zey Köyü ile devam eden Vali Abdullah Erin, köy meydanında muhtar ve vatandaşlarla köyün ihtiyaç ve sorunları hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Zey Köyünü ziyarette Vali Abdullah Erin’e Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, Özel İdare Genel Sekreteri Kenan Doğan ve Mahalli İdareler Müdürü Yusuf Güleç eşlik etti.

Köyün içindeki mağaraları gezerek, Zey Köyünün tarihi ve genel yapısı hakkında Köy Muhtarı Celal Eğilmez’den bilgi alan Vali Abdullah Erin, köy meydanında köylülerle sohbet ederek vatandaşların dinleyip, içme ve tarımsal sulama hakkında iletilen taleplerle ilgili de gerekli çalışmaların yapılacağını söyledi.

Köylü kadınlarla da sohbet eden Vali Erin, beraberinde bulunan İl Özel İdare yetkililerine, iletilen sorunların çözümü konusunda talimat verdi.

Kırsal kesimin sorunlarının çözümü noktasında yoğun gayret sarf edeceklerini dile getiren Vali Abdullah Erin, “Bu ziyaretlerle amacımız, köylü vatandaşlarımızın dertlerini birinci ağızdan dinlemek ve bu sorunların çözümü noktasında karşılıklı fikir alışverişinde bulunmaktır.  İnşallah bundan sonraki süreçte de her türlü hizmetin en iyisine layık olan hemşerilerimize hizmet adına elimizden gelen her şeyi yapacağız. Bundan sonra kırsal kesimdeki vatandaşlarımızla daha sık bir araya gelerek sorunları bizzat yerinde dinleyeceğiz. Tek hedefimiz kırsal kesimin hayat standartlarını biraz daha yükseltmektir. Tek düşüncemiz ve tek uğraşımız budur” şeklinde konuştu.

Ziyaret sonunda Rukiye Avcı adlı lise öğrencisi, 15 Temmuz darbe girişiminin başarısız olmasında büyük rol oynayan ve bu uğurda hayatını kaybeden vatan şehidi Astsubay Ömer Halisdemir anısına yazdığı duygu yüklü şiiri okudu.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu