Adıyaman

Vali Erin’den Kızılay’a Kurban Bağışı

Vali Erin’den Kızılay’a Kurban Bağışı

 

Türk Kızılayı Adıyaman Şube Başkanı Bekir Uyanık ve yönetim kurulu üyeleri Vali Abdullah Erin’i makamında ziyaret etti.

Ziyarette TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’da bulundu. Karşılıklı sohbet havasında geçen ziyarette, Kızılay Adıyaman Şube Başkanı Bekir Uyanık, Türk Kızılayı olarak yaptıkları çalışmalar, 15 Temmuz sürecinde Türkiye genelinde ve Adıyaman’da Kızılay’ın yapmış olduğu faaliyetler ile yaklaşan Kurban Bayramı süresince gerçekleştirecekleri çalışmalar hakkında Vali Abdullah Erin’e bilgiler verdi.

Kızılay Şube Başkanı Bekir Uyanık ve yönetim kurulu üyelerinin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Abdullah Erin ise, Türk Kızılayı’nın ülkemizin en köklü ve güçlü yardım kuruluşlarının başında geldiğini belirterek,“ Türkiye’de çok önemli bir yere sahip olan Türk Kızılayı ülkemizin gurur kaynağıdır.  Bizlerde ilin yöneticileri olarak Kızılayın çalışmalarının her zaman yanında ve destekçisi olacağız” dedi.

Konuşmaların ardından Kızılay Şube Başkanı Bekir Uyanık Vali Abdullah Erin’e Türk Bayrağı ve Kızılay Bayrağı takdim etti.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, Türk Kızılayı’nın başlattığı “Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” kurban bağışı kampanyası kapsamında, mazlum coğrafyadaki Somali ve Çad’daki muhtaç insanlara ulaştırılmak üzere iki kurban bağışında bulundu.

Kızılay Şube Başkanı Bekir Uyanık, kampanyaya verdiği destekten dolayı Vali Abdullah Erin’e teşekkür etti. İki adet kurban bağışında bulunan Adıyaman Valisi Abdullah Erin, bağış makbuzunu Türk Kızılayı Adıyaman Şube Başkanı Bekir Uyanık’tan aldı.

TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın’da Türk Kızılayı’nın başlattığı kurban bağışı kampanyasına katılarak, aldığı kurbanı Arakan’daki Müslümanlara gönderilmesini istedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu