Adıyaman

Vali Erin’den 15 Temmuz Gazisine Ziyaret

Vali Erin’den 15 Temmuz Gazisine Ziyaret

 

15 Temmuz Darbe Gecesinden darbeci askerler tarafından açılan ateş sonucu bacağından yaralanan Arif Kılınç’ı, Vali Abdullah Erin ziyaret etti.

Adıyaman Valisi Abdullah Erin, beraberinde İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdürü Metin Alper ve Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Musa Şimşek’le birlikte 15 Temmuz’daki FETÖ/PDY’nin işgal girişiminde darbeci askerlere karşı direnmek amacıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi önüne giden ve darbeci askerlerin açtığı ateş sonucu bacağından yaralanan Arif Kılınç’ı evinde ziyaret etti.

İstanbul’daki tedavisinin ardından memleketi Adıyaman’a gelen 15 Temmuz Gazisi Arif Kılınç’ı Adıyaman merkezdeki evinde ziyaret ederek çiçek takdim eden Vali Abdullah Erin, 15 Temmuz Gazisi Arif Kılınç’a geçmiş olsun dileğinde bulundu.

15 Temmuz gecesi yaşanan işgal girişiminde gösterdiği kahramanlıktan dolayı Gazi Arif Kılınç’ı tebrik eden Vali Erin, “15 Temmuz Gecesi aziz milletimiz dünyada emsali görülmemiş bir iman ve inançla, göğsünü tanklara, jetlere ve helikopterlere siper ederek, demokrasisine sahip çıkmış ve tarihe ismini yazdırmıştır. O gün hainlerin hesap edemediği şey bu milletin azim ve kararlıkla korkusuzca sokağa inmesiydi. 15 Temmuz Milletimizin birliğini ve beraberliğinin ne kadar sağlam olduğunu bir kez daha dosta düşmana göstermiştir. Bu vesileyle, şehitlerimize Allah’tan rahmet, Gazilerimize sağlıklı ve huzurlu uzun ömürler diliyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu