Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Vali Erin, Paskalya Bayramını Kutladı

17 Nisan 2017 Pazartesi, 10:57

Vali Erin, Paskalya Bayramını Kutladı

 

Farklı dinler ve medeniyetlerin yüzyıllardır din, dil, ırk, ayırımı yapmadan birlik, beraberlik, barış ve hoşgörü içerisinde bir arada yaşadığı Adıyaman’da Süryani vatandaşlar Paskalya Bayramını kutladı.

Farklılığın zenginlik olarak görüldüğü, barış, kardeşlik ve hoşgörü kenti Adıyaman’da Vali Abdullah Erin, beraberinde Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, İl Jandarma Komutanı Albay Ercan Atasoy, Askerlik Şubesi Başkanı Albay Davut Kulalar, İl Emniyet Müdürü Metin Alper, İl Müftüsü Mehmet Ali Öztürkçü ve İl Milli Eğitim Müdürü Mete Kızılkaya ile birlikte Adıyaman ve çevre illeri Süryani Ortodoks Metropolitliğini ziyaret ederek Süryani vatandaşların Paskalya Bayramını kutladı.

Vali Abdullah Erin ve beraberindeki heyeti kapıda karşılayan Adıyaman ve Çevre İller Bölge Metropoliti Mor Griğoryos Melki Ürek ve Süryani cemaati üyeleri ziyaretten duydukları memnuniyeti dile getirdi.

Süryani vatandaşların paskalya bayramını kutlayarak kardeşliğin daim olması temennisinde bulunan Vali Abdullah Erin, “Adıyaman, dil, din, ırk, ayrımı yapılmadan asırlardır Müslüman’ı, Hıristiyan’ı, Alevisi-Sünnisi, Türk’ü-Kürt’ü tüm vatandaşlarımızın huzur ve kardeşlik içinde yaşadığı bir medeniyet şehridir. Süryani vatandaşlarımızı şehrimizin bir mozaiği ve zenginliği olarak görüyoruz. İlimizdeki tüm Süryani vatandaşlarımızın paskalya bayramını tebrik ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz