Son Dakika
27 Mayıs 2018 Pazar

Vali Demirtaş’tan Veda Ziyaretleri

10 Haziran 2016 Cuma, 08:28

 

Vali Demirtaş’tan Veda Ziyaretleri

 

Bakanlar Kurulu Kararıyla Adıyaman Valiliğinden Adana Valiliğine atanan ve 13 Haziran Pazartesi günü Adıyaman’dan ayrılacak olan Vali Mahmut Demirtaş, veda turları kapsamında, Organize Sanayi Bölgesi (OSB), Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı (ATSO) ile Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası Başkanlığını ziyaret etti.

Vali Mahmut Demirtaş, veda turları kapsamında, ilk olarak OSB Başkanlığını ziyaret etti. Burada OSB Başkanı Abdulkadir Çelenk ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Vali Mahmut Demirtaş’ın ikinci adresi Adıyaman Ticaret ve Sanayi odası Başkanlığı oldu. Başkan Mustafa Uslu ve Yönetim Kurulu Üyeleri tarafından karşılanan Vali Mahmut Demirtaş karşılıklı sohbet havasında geçen ziyaretlerde helallik istedi.

Gerçekleşen ziyarette ATSO Meclis Başkanı Mehmet Hanifi Bereket, ATSO Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mehmet Eroğlu, Abuzer Arslan, Yönetim Kurulu üyeleri Mehmet Atlı, Kadir Aslan, Zeynel Çelik ve Nuri Günaydın hazır bulundu.

Ziyarette konuşan Vali Mahmut Demirtaş, Adıyaman’da görev yapmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek Adıyaman’ın hayatında önemli bir yere sahip olacağını belirtti. Vali Demirtaş, görev süresinde desteklerini esirgemeyen kurum ve kuruluşlara desteklerinden ötürü dolayı teşekkür etti. İş adamları ve sivil toplum kuruluşları ile güzel diyaloglar kurduklarına dikkat çeken Vali Demirtaş, bunda ATSO’nun payı olduğunu belirtti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, Vali Mahmut Demirtaş’ın Adıyaman’da çok güzel hizmetler gerçekleştirdiğini belirterek yeni görev yeri olan Adana Valiliği’nde başarılar diledi. Adıyaman’a yaptığı hizmetler nedeniyle Vali Demirtaş’a teşekkür eden ATSO Başkanı Mustafa Uslu, kamu ve sivil toplum birlikteliğinin güzel bir örneğini sergilediklerini kaydetti.

Ziyarette Adıyaman’a yapılan ve devam eden yatırımlar hakkında sohbet edilirken Vali Demirtaş ATSO Yönetim Kurulu üyeleriyle tek tek vedalaşarak hatıra fotoğrafı çektirdi.

Daha sonra Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasına geçen Vali Demirtaş, burada Başkan Nazif Atalay ve oda yönetimi tarafından karşılandı.

Vali Mahmut Demirtaş’ın ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getiren Oda Başkanları, Vali Mahmut Demirtaş’ın hayat geçirdiği projelerle Adıyaman’da bir çığır açtığını belirterek, “Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş 4 yıllık görevi süresince yaptığı hizmet ve çalışmalarla Adıyamanlı vatandaşların gönlünde taht kurmuştur. Bu kadar çalışkan ve sevilen Valimizin Adana’ya atanması bizleri üzmüştür. Ancak sayın valimiz adına da seviniyoruz. Adıyaman’a yaptığı hizmet ve katkılardan dolayı kendilerine şükranlarımızı arz ediyor, yeni grev yeri olan Adana Valiliğinde başarılar diliyoruz” dediler.

Ziyaretlerde gittiği her yerde helallik isteyen Vali Mahmut Demirtaş, “Bilmeyerek birinin kalbini kırmışsak af ola. Ben herkese hakkımı helal ediyorum. Herkesten de helallik diliyorum. Adıyaman’da son 4 yılda çok önemli hizmetler gerçekleştirdik. Huzur ve hoşgörü kenti Adıyaman’da bu hizmetlerin yerine getirilmesi birlik ve beraberliğin ürünüdür. Adana’da bir kardeşinizin olduğunu unutmayın. Adıyamanlı kardeşlerime 24 saat kapımız da gönlümüz de açıktır”dedi.

Son olarak İl Emniyet Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezini ziyaret eden Vali Mahmut Demirtaş’ı Emniyet Müdürlüğüne gelişinde İl Emniyet Müdürü Fikret Salmaner ile Emniyet Müdür Yardımcıları karşıladı. Emniyet Teşkilatı mensuplarıyla tek tek toklaşarak vedalaşan Vali Mahmut Demirtaş, huzur ve hoşgörü kentinde birlik ve beraberlik içerisinde emniyet teşkilatı mensupları ile uyum içerisinde çalıştık. 4 Yıllık görevim süresince emniyette fiziki alt yapının iyileştirilmesi için çok yoğun gayret sarf ettik.

İl Emniyet Müdürlüğü ziyaretinin ardından Halk Eğitim Merkezine geçen Vali Mahmut Demirtaş, burada kurum personeli ile vedalaşarak helallik istedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz