Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Vali Demirtaş’tan Ticaret Borsası’na Veda Ziyareti

08 Haziran 2016 Çarşamba, 08:35

 

Vali Demirtaş’tan Ticaret Borsası’na Veda Ziyareti

 

Adıyaman’da görev yaptığı günden bu yana yapmış olduğu çalışmalarıyla bütün Adıyaman halkı ve sivil toplum örgütleri tarafından taktirle karşılanan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, Adana iline atanmasından sonra tek tek sivil toplum örgütlerini ziyaret ediyor.

Adana iline atanan Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, veda ziyaretleri kapsamında Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat’ı ve yönetimini ziyaret etti.

Veda ziyaretleri kapsamında Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat’ı ve yönetimini ziyaret ettiğini belirten Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş şöyle konuştu; “Adıyaman benim ilk görev yerim. Adıyaman insanlarını ve yaşayanları tarif etmek çok zor. Adıyaman’ı anlamak için gelip Adıyaman’da yaşamak lazım. Ve bir Adıyamanlıyla arkadaş olmak lazım. Bana karşı Adıyaman halkının çok büyük bir sevgisi olduğu için şüphesiz buradan ayrılacağım için çok üzgünüm. Çok şükür Adıyaman’da 4 yılımız dolu dolu geçti. Vatandaşların problemlerini dinledik, problemlerini yerine getirmeye çalıştık. Göreve başladıktan hemen sonra çadır kentinin yerinin hemen tespit edilip, faaliyete geçilmesi söylenmişti.15 dakika burada oturduktan sonra sahaları tespit ettik. Şuanda Şanlıurfa yolunda 35 kilometre uzaklıkta olan bir yere 25 gün içerisinde alt ve üst yapısıyla, eğitim kurumlarıyla çadır kenti kurduk. O çadır kent benim içinde çok ciddi bir tecrübe oldu. 10 yıl mülkiye müfettişliği yaptıktan sonra tekrardan icranın başına geçmiştim. O iş bana çok ciddi güven verdi. 25 gün içerisinde 10 bin kişilik bir çadırkent kuruyorsunuz. Ve bu çadırkenti kurarken de sadece işin inşaat boyutuyla ilgilenmiyorsunuz, o çadır kentin kusursuz olmasını istiyorsunuz. Ve Türkiye’deki çadır kentlerin en huzurlusu olmasını istiyorsunuz. Yaptığımız incelmelerden sonra Türkiye’nin en güzel çadır kentini kurduk. Bu bana müthiş güven verdi.  Ayrıca Adıyaman’a ilk geldiğimde ilimizin problemlerini öğrenmek için brifing almıştım. Almış olduğum brifinglerde en önemli sorunlardan bir tanesinin de eğitim alanındaki problemler olduğunu görmüştüm. Adıyaman merkezde, köylerde ve Kahta ilçesinde çok ciddi anlamda derslik ve yurt ihtiyacı olduğunu görmüştüm. Ve bu 4 yıllık süre içerisinde bin 300 dersliği inşa ettik. Ve vatandaşlarımızın hizmetine sunduk.2 bin 402 kişilikte öğrenci yurdu yaptık. Bu pansiyonlar cumhuriyet tarihinden bugüne kadar yapılanlardan çok daha fazladır. Bu şekilde Adıyaman’da bir çığır açtık. Benden sonra Adıyaman’a gelecek olan valimiz çok iyi bir validir. Bizim taşıdığımız bu bayrağı çok daha yükseklere taşıyacağını inanıyorum.”

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş’ın çok çalışkan ve girişimci bir vali olduğunu söyleyerek, 4 yıllık görev süresi boyunca Adıyaman’ın çehresinin değişini ve 50 ila 100 yıllık projelerin hayata geçildiğini ifade eden Adıyaman Ticaret Borsası Başkanı Mahmut Fırat ise, “İlimize atandığı günden bu yana gecesini gündüzüne katarak ilimiz için çalışan Valimiz Mahmut Demirtaş, bugün terfi edilerek, Adana iline atandı. Valimiz Mahmut Demirtaş’ın ilimizde kaldığı süre zarfında çok önemli projeleri hayata geçirdiğine şahit olduk. Adıyaman halkı tarafından sürekli olarak hayal edilen ve bir türlü hayata geçmeyen projeler Valimiz Mahmut Demirtaş’ın yoğun çabasıyla bir bir hayata geçti. Sürekli olarak halkın içinde olan ve en ücra köylere dahi giderek, halkın taleplerini dinleyen Valimiz Mahmut Demirtaş, ilimiz için bir şanstı. Böylesine yoğun bir çalışma temposuyla çalışan ve her daim halkın içinde olmayı kendine şiar edinmiş olan valimizin ilimizden ayrılması bizleri son derece üzmüştür. Ancak valimizin Adana iline tayin edilmesi de önemli bir terfidir. Bugün Beşpınar projesi başta olmak üzere birçok kamu kurumunun yenilenmesinde ve eğitim, sağlık ve tarım alanında yapılan bütün çalışmalarda ve yatırımlarda valimizin yoğun bir çabası ve emeği vardır. Bizler Adıyaman Ticaret Borası olarak Valimiz Mahmut Demirtaş’a yeni görevinde başarılar dileyerek, Adıyaman halkının kendisine minnettar olduğunun belirtmek istiyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz