Adıyaman

Vali Demirtaş, İnşaatları İnceledi

Vali Demirtaş, İnşaatları İnceledi

 

Adıyaman Valisi Mahmut Demirtaş, hafta sonu Adıyaman ve Kahta’da yapımı devam eden inşaatlarda incelemede bulundu.

Hafta sonu incelemelerine il merkezinde inşaatı devam eden Yeni Hükümet Konağı ve İl Özel İdaresi Hizmet Binası ile başlayan Vali Mahmut Demirtaş, devam eden çalışmalarla ilgili firma yetkilisinden bilgi aldı.

Buradaki incelemelerini tamamlayan Vali Demirtaş, Kahta ilçesine geçerek, Kahta halkının sosyal ve kültürel ihtiyaçlarına cevap verecek Ebu Sadık projesinin uygulandığı alanda incelemelerde bulundu. Çalışmalarla ilgili Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya’dan bilgi aldı.

Ebu Sadık Projesinin Kahta ilçesine ayrı bir güzellik ve değer katacağını belirten Demirtaş, “Kahta halkına nefes aldıracak bu projeye değişik türden ağaçların dikilmesiyle başlamış bulunuyoruz. Bu proje vatandaşlarımızın sosyal ve kültürel ihtiyaçlarını karşılayacak her türlü sosyal donatıya sahip olacaktır. Proje tamamlandığında vatandaşlarımız hafta sonları ve tatil günlerinde bu alana geldiklerinde sabahtan akşama kadar hoşça vakit geçirebilecektir. Bütün çalışmalarımızı insanlarımızın yaşam kalitesinin artırılması ve vatandaşımızın huzur ve mutluluğunun temini için yürütüyoruz” dedi.

Vali Mahmut Demirtaş, Kahta ilçesinde yaptığı incelemelerin son bölümünde inşaatı devam eden yeni Kaymakamlık konutunu gezerek, binanın son durumu hakkında bilgiler aldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu