Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Vadiyaman’da İhale Süreci Tamamlandı

06 Temmuz 2017 Perşembe, 09:34

Vadiyaman’da İhale Süreci Tamamlandı

 

Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Vadiyaman Projesi’nin ihalesinin yapıldığını, yasal sürecin tamamlanmasının beklendiğini söyledi.

Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun Adıyaman ziyaretinde müjdeyi verdiği gibi Vadiyaman Projesi’nin ihalesi yapıldığını söyledi.

Şehrin batı kısmında bulunan Eğriçay Köprüsü ile Karaali Köprüsü arasında yer alan 600 dönümlük arazi üzerine yapılacak.

DSİ Genel Müdürlüğü tarafından üstlenilecek olan projenin hayata geçirilmesi için yasal sürecin tamamlanmasının beklendiğini dile getiren Belediye Başkanı Fehmi Hüsrev Kutlu, “Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu’nun talimatlarıyla teknik hazırlıkları tamamlanan ve ilk etap ihalesi yapılan proje ilimize hayırlı olsun. İçerisinde taşkın koruma ve dere ıslahı, göletler, ağaçlandırma sahaları, rekreasyon alanları, sosyal aktivite ve konser alanları, spor tesisleri, çocuk oyun alanları, bitki tüneli, skate park, kır kahvesi, çim basamaklı anfi tiyatro, sera, bitki sergisi ve satış reyonları, seyir terası, şelale ve seyir iskelesi gibi çok amaçlı kullanım alanlarına sahip olacak projenin ilimize en faydalı şekilde kazandırılması için Adıyaman Belediyesi olarak her türlü desteği veriyoruz” şeklinde konuştu.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz