Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

“Uyuşturucunun kökünü kazıyacağız”

06 Mayıs 2017 Cumartesi, 10:48

Uyuşturucu satıcılarına büyük darbe

“Uyuşturucunun kökünü kazıyacağız”

 

Önceki gün yapılan operasyonla yakalanan zehir tacirleri Adliyeye sevk edildi. Adıyaman’da narkotik ekipleri tarafından ‘torbacı’ diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan şahıslar, adliyede kendilerini görüntüleyen gazetecilere saldırdı.

Narkotik köpeği ‘Sezar’ uyuşturucu satıcılarına göz açtırmıyor. Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper:   “Uyuşturucu satıcıları nefes alamayacak” Operasyonda yakalanan uyuşturucu tacirleri, adliyede kendilerini görüntüleyen gazetecilere saldırdı.

Adıyaman’da narkotik ekipleri ‘torbacı’ diye tabir edilen sokak satıcılarına operasyon düzenledi.

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu madde ticareti yapan, kullanan ve nakleden şahıslara yönelik yaptıkları çalışma neticesinde operasyon düzenledi.

Özel hareket polislerinin destek verdiği operasyonda Adıyaman merkez Mara, İmamağa, Bahçelievler, Sümerevler, Mehmet Akif, Türkiye Petrolleri, Esentepe ve Malazgirt mahallelerinde eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyona Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğüne yeni gönderilen ‘Sezar’ isimli narkotik köpeği de katıldı.

Operasyonda Umut A., Mahmut C., Sedat S., Mehmet Salih K., Ramazan A., Tugay U., Oğuzhan Y., Murat D., Şahin D. ve Ferdi T. isimli uyuşturucu satıcılarının evlerine baskın düzenlendi. 10 şahsın ikametlerinde ve üzerlerinde 26 paket halinde 151 gram uyuşturucu, 20 paket halinde 149 gram uyuşturucu, 33 adet uyuşturucu hap ve 18 paket 10 gram sentetik uyuşturucu madde ele geçirildi.

 

Uyuşturucu satıcıları nefes alamayacak

Operasyon ile ilgili açıklamada bulunan Adıyaman Emniyet Müdürü Metin Alper, “Daha önceden belirlediğimiz adreslere eş zamanlı operasyon yapıldı. Bu operasyonlar neticesinde ‘torbacı’ diye tabir ettiğimiz sokak satıcılarından 10’u yakalandı.  Toplam 26 paket halinde 151 gram uyuşturucu, 20 paket halinde 149 gram uyuşturucu, 33 adet uyuşturucu hap ve 16 paket halinde sentetik uyuşturucu ve uyuşturucudan elde edilen paralar ile birlikte ele geçirildi. Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu İle Mücadele Şube Müdürlüğü görevlilerimiz tarafından bu operasyonlar sık sık yapılmaktadır. Biz buradan okul önlerinde veya çeşitli yerlerde gençlerimizi zehirlemeye yönelik olan sokak satıcılarına karşı mücadelemizin amansız olarak devam edeceğini belirtmek istiyorum. Tabiri caiz ise biz uyuşturucu satıcılarına ilimizde nefes aldırmayacağız. Özellikle narkotimlerin faaliyete geçmesinden sonra ve narkotik köpeğimiz ‘Sezar’ın ilimize gelmesinden sonra bu çalışmalarımız daha da artarak ivme kazanmıştır. İnşallah Adıyaman’dan uyuşturucunun kökünü kazıyacağız” dedi.

 

Zehir tacirleri gazetecilere saldırdı

Adıyaman’da narkotik ekipleri tarafından ‘torbacı’ diye tabir edilen uyuşturucu satıcılarına yönelik düzenlenen operasyonda yakalanan şahıslar, adliyede kendilerini görüntüleyen gazetecilere saldırdı.

Edinilen bilgiye göre, Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu madde ticareti yapan, kullanan ve nakleden şahıslara yönelik Adıyaman merkez Mara, İmamağa, Bahçelievler, Sümerevler, Mehmet Akif, Türkiye Petrolleri, Esentepe ve Malazgirt mahallelerinde geçtiğimiz gün eş zamanlı operasyon düzenlenmişti. Operasyonda Umut A., Mahmut C., Sedat S., Mehmet Salih K., Ramazan A., Tugay U., Oğuzhan Y., Murat D., Şahin D. ve Ferdi T. evlerinde yapılan baskın sonucunda gözaltına alındı. 10 şahsın ikametlerinde ve üzerlerinde 26 paket halinde 151 gram eroin, 20 paket halinde 149 gram uyuşturucu, 33 adet uyuşturucu hap ve 18 paket 10 gram sentetik uyuşturucu maddeleri ele geçirildi.

Ele geçirilen uyuşturucu maddeler muhafaza altına alınırken gözaltına alınan 10 şahıs Adıyaman Adliyesine sevk edildi. Adliyeye sevk edilen şahıslar kendilerini görüntüleyen gazetecilere tekmelerle saldırırken şahıslardan Sedat S. ve Mahmut Ç.’nin tutuklandığı, diğer 8 şahsın ise adliyede işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.  Konuyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz