Adıyaman

Uyuşturucu satıcılarına darbe

Uyuşturucu satıcılarına darbe

 

Adıyaman Emniyet Müdürlüğü Uyuşturucu ile Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, yaptıkları üç ayrı çalışmada uyuşturucu satıcılarına göz açtırmadı.

Ekipler kent merkezinde üç ayrı çalışmada uyuşturucu madde ele geçirdi. Uyuşturucu madde ticareti yapan ve kullanan şahıslara yönelik ekipler, merkez Bahçelievler Mahallesi’nde F.A. isimli şahsın üst aramasında şeker kutusu içerisinde 7 adet uyuşturucu nitelikli hap ele geçirdi. F.A. isimli şahıs çıkarıldığı adli makamlar tarafından adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Diğer bir olay ise Özel Harekat Şube Müdürlüğü kavşağında yaşandı. Şüphe üzerine durdurulan araçta ve araçtaki S.Y. ve A.H. isimli şahısların üzerinde arama yapıldı. Yapılan aramada 475 gram uyuşturucu madde ele geçirildi. Adli makamlara sevk edilen şahıslardan S.Y. tutuklanırken, A.H. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Son olay ise Bahçelievler Mahallesi’nde meydana geldi. İhbar üzerine takibe alınan araç Yenipınar Mahallesi Harıkçı Caddesi trafik ışıklarında durduruldu. Araç ve içerisindeki şahıslar M.C. ve İ.E. adlı şahısların üst aramasında 2 paket halinde 1 gram uyuşturucu madde, 7 paket halinde 10.6 gram uyuşturucu madde, 2 parça folyo kağıdı, 19 adet yeşil reçeteye tabi ilaç, 2 adet uyuşturucu madde içiminde kullanılan ampulden yapılmış aparat, 3 adet zıvana, 10 adet küçük kilitli poşet ele geçirildi. Şahıslar sorgulamanın ardından adli makamlara sevk edildi.  Olaylarla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu