Adıyaman

“Üreticiyi mağdur etmeyin, sorununu çözün”

HDP Eş Başkanı Temelli iktidarı ‘tütün’ üzerinden eleştirdi

“Üreticiyi mağdur etmeyin, sorununu çözün”

           HDP Eş Başkanı Sezai Temelli, Adıyaman’da partisinin düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, tütün üzerinden iktidar partisini eleştirdi.

HDP Eş Başkanı Sezai Temelli, Adıyaman’da ilk olarak Kahta ilçesinde seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı. Daha sonra Adıyaman Yenimahallede bulunan cemevini ziyaret etti.

Burada vatandaşlarla sohbet eden Sezai Temelli daha sonra Adıyaman Emniyet Müdürlüğü yanındaki miting alanında partililere seslendi. Sezai Temelli, iktidar partisine Adıyaman’ın geçim kaynağı olan tütün üzerinden eleştiriler getirdi.

HDP Eş Başkanı Sezai Temelli konuşmasında, “Geçtiğimiz günlerde bu meydanda konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘tütün zararlı’ diyor. Amerikan tütünü zararlı değil, Adıyaman tütünü zararlıymış. Sigaraya karşı kampanya yapıyor ve Yeşilay’dan ödül alıyor.  Memlekette Amerikan sigara satışları fırlamış. Amerikan şirketi zengin, Adıyaman halkı yoksul. Tütün zararlıysa bunun çözümünü istiyorsak bütün üreticisini, çiftçisini, Adıyaman halkını mağdur ederek bunu çözemezsiniz.  Kuşaklararası planlama yaparsın, demokratik planlama yaparsın, tarımda değişim programları yaparsın. Kanun hükmünde kararname ile insanların haklarını gasp ediyor. Bu düzen değişmeli üreten bizsek yöneten de biz olmalıyız. Adıyaman her tarafı baraj, ekilebilir arazisi var ama Adıyaman’ın sulaması yok” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu