Adıyaman

Üniversite ile TUİK Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

Üniversite ile TUİK Arasında İşbirliği Protokolü İmzalandı

 

Adıyaman Üniversitesi ile Türkiye İstatistik Kurumu Gaziantep Bölge Müdürlüğü arasında görev alanları kapsamında karşılıklı olarak bilgilendirme toplantıları, eğitim ve destek çalışmalarının yapılması amacıyla işbirliği protokolü imzalandı.

Rektörlük makamında gerçekleşen törende Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ve Türkiye İstatistik Kurumu Gaziantep Bölge Müdürü Erdoğan Asar protokolü imzalarken Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir de hazır bulundu.

İmzalanan protokole göre Türkiye İstatistik Kurumu Gaziantep Bölge Müdürlüğü Adıyaman Üniversitesi’nin talep ettiği Bölge Müdürlüğü’nün çalışma konuları, görev ve yetkileri, istatistiki verilere ulaşım ve diğer teknik konular(soru kâğıdının hazırlanması, veri girişi ve veri analizi konuları, vb.) hakkında bilgilendirme yapılması ve Adıyaman Üniversitesi’yle ilgili bölümleri tarafından Bölge Müdürlüğü’nün personeline bilgilendirme yapılması, bölümlerin çalışma alanlarına giren konularda talep edilen eğitim ve seminerlerin düzenlenmesi kararlaştırıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu