Son Dakika
18 Temmuz 2018 Çarşamba

Üniversitenin Yeni Binalarını Cumhurbaşkanı Açacak

18 Şubat 2017 Cumartesi, 09:42

Üniversitenin Yeni Binalarını Cumhurbaşkanı Açacak

 

Toplu açılış töreni için Adıyaman’a gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman Üniversite Külliyesi’nde inşaatı tamamlanan binaları hizmete açacak.

Yarın ilimize gelecek olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Toplu Açılış Töreni’nde Adıyaman Üniversitesi Külliyesi’nde inşaatı tamamlanan Mühendislik Fakültesi, enstitüler binası, 2+1 lojman binası, kapalı yüzme havuzu, altyapı çalışmaları, Kahta Meslek Yüksekokulu halı saha ve basketbol sahası, bağlantı köprüsü, Hasancık idari binası, gençlik evi, 2 adet çok amaçlı spor sahası, muhtelif alanların çevre düzenleme çalışması, otopark, fırın, soyunma odası ve halı sahalar, bakımı yapılan kapalı spor salonu ve 1000 kişilik tribünün açılışını yapacak. Toplamda 32 milyon 615 bin 839 Türk Lirası yatırımın yapıldığı binalar hizmete açılacak.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, şu ana kadar Üniversite yapılan yatırımın 1 trilyonu geçtiğini ifade ederek desteklerinden dolayı başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere Başbakan Binali Yıldırım ve emeği geçen herkese teşekkür etti. 32 milyon 615 bin 839 Türk Lirası yatırımla inşa edilen binaların açılışının yapılacağını belirten Prof. Dr. Gönüllü, 2017 yılında da birçok yatırımın yapılmaya devam edeceğini söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz