Adıyaman

Üniversitenin 16 Tesisi Hizmete Açıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Bina, Tesis ve Altyapı Yatırımını Hizmete Açtı

Üniversitenin 16 Tesisi Hizmete Açıldı

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitleri Meydanı’nda yaptığı Toplu Açılış Töreni’nde Adıyaman Üniversitesinde inşaatı tamamlanan toplamda 16 bina, tesis ve altyapı yatırımını hizmete açtı.

Toplamda 32 milyon 615 bin 839 Türk Lirası yatırımın yapıldığı yatırımlarda, Adıyaman Üniversite Külliyesi’nde inşaatı tamamlanan Mühendislik Fakültesi, Enstitüler Binası, 2+1 Lojman binası, kapalı yüzme havuzu, altyapı çalışmaları, Kâhta Meslek Yüksekokulu halı saha ve basketbol sahası, bağlantı araç köprüsü, Hasancık idari binası, gençlik evi, 2 adet çok amaçlı spor sahası, muhtelif alanların çevre düzenleme çalışması, otoparklar, fırın, soyunma odası ve halı sahalar, bakımı yapılan kapalı spor salonu ve 1000 kişilik tribünün açılışını gerçekleştirdi.

Tören alanında halka seslenen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Adıyaman genelinde 706 Milyon Türk Lirası değerinde yatırımın açılışını yaptığını ifade ederek Üniversite yatırımları ile ilgili olarak şöyle konuştu: “Eğitimde, Üniversitemizde derslikler vs. yüzme havuzları, halı saha, Kahta spor tesisleri, mühendislik ve enstitü hizmet binaları, Hasancık idari binası, çevre ve yol projeleri bunlar resmen hizmete açılıyor. Adıyaman için gece gündüz demeden çalışan tüm kurum, kuruluş ve firmalarımızı gönülden tebrik ediyorum.”

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu