Adıyaman

Üniversiteden iki milyonluk proje

Üniversiteye Ait İki Büyük Projenin İmzaları Atıldı

Üniversiteden iki milyonluk proje

 

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı-AB Koordinasyon Dairesi Başkanlığı Hibe Programı kapsamında Proje Yürütücülüğü ve Koordinatörlüğü Gölbaşı Meslek Yüksekokulu ve Sağlık Yüksekokulu tarafından gerçekleştirilen ve her biri takriben 1.000.000.-TL Tutarında bulunan Adıyaman Üniversitesi’ne ait 2 dev projenin kesin kabul sözleşmesi 17.09.2015 tarihinde Ankara’da imzalandı.

Gölbaşı Meslek Yüksekokulu tarafından hazırlanan, “Özellikle Kız Çocuklarının Okula Devam Oranının Artırılmasına Yönelik; Öğreniyorum-Öğretiyorum-Üretiyorum” Başlıklı Projenin kesin kabul sözleşmesi 17.09.2015 Tarihinde Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin tarafından AB Koordinasyon Daire Başkanlığı-Ankara’da imzalandı.

Proje Sözleşmelerinin imzalanmasının ardından Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, her iki proje ekibini makamında kabul ederek gayretleri dolayısıyla tebrik Etti. “Bu ve benzeri projelerin sayılarının artırılması ve amacı doğrultusunda yürütülerek Türkiye’nin geleceğine katkı sağlanmasının hedeflenmesi gerekir” açıklamalarında bulunan Rektör Gönüllü, Projenin Adıyaman İli ve Ülkemize hayırlı olması dilek ve temennilerinde bulunarak tüm proje ekibine teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Universiteden-Iki-Milyonluk-Proje-(3)Proje Yürütücülüğü Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin ve Proje Koordinatörlüğü Gölbaşı Meslek Yüksekokulu Öğr. Gör. Erdem HİLAL tarafından gerçekleştirilen ve Adıyaman iline bağlı Gölbaşı, Tut, Çelikhan, Gerger, Samsat ve Sincik İlçelerini kapsayan proje için 250.604 € tutarında bir bütçe tanımlandığı açıklanmıştır. Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Nazif Çetin, “Öncelikle tüm çalışmalarda yardım ve destekleriyle her an yanlarında bulunan Adıyaman Üniversitesi Sayın Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye şükranlarını arz ederek, başvuru dosyasının 2 yıl öncesine dayandığını ve Proje Koordinatörü Öğr. Gör. Erdem Hilal’in önemli gayretlerinin bulunduğunu belirtmiş ve projenin hazırlanmasındaki çalışmaları dolayısıyla Öğr. Gör. HİLAL’e ve katkı sağlayan diğer Yüksekokul Öğretim Elemanlarına teşekkürlerini iletti. Eğitim faaliyetleri, Mesleki Kurslar, Kongreler, Konferanslar, Yarışmalar, Yurtiçi ve Yurtdışı geziler ve diğer birçok aktivitenin içerisinde yer aldığı proje ile yukarıda adı geçen İlçelerde bulunan okulların, öğrenciler için birer cazibe merkezi haline getirilmesinin hedeflendiğini açıklayan ÇETİN, Özellikle mevsimlik işler nedeniyle okullarından alınan çocuklar, çocuk yaşta yapılan erken evliliklere konu olan çocuk gelin ve çocuk anneler, aile içi iletişim vd. sosyal ve ekonomik sorunlardan oluşan tüm bu olumsuzluklar ve çözüme yönelik faaliyetlerin proje kapsamında gerçekleştirilecek eğitimler içerisinde yer alacağı açıklamalarında bulundu.

Son zamanlarda farklı bölgelere mevsimlik işgücü göçü olarak ortaya çıkan ve bazı bölgelerde haksız ve insafsızca bazı saldırılara maruz kalan aileler ve bu ailelerin okuldan alınan çocuklarının yaşadıkları travmaların da eğitim faaliyetleri programı çerçevesinde ele alınacağını belirten Çetin, bu tür saldırıların Türkiye’yi yansıtmadığını, çok talihsiz ve provokatif bir nitelik taşıdığını ifade ederek tüm bu konular ve sorunların çözümüne yönelik konuların da eğitim faaliyetleri içerisinde yer alacağını ifade etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu
Kapalı