Adıyaman

Üniversitede Aşure İkramı

Üniversitede Aşure İkramı

 

Adıyaman Üniversitesi Muharrem ayı münasebetiyle Aşure Günü programı düzenlendi. 2 binden fazla misafir ve öğrenciye aşure ikram edilen programa yoğun ilgi gösterildi.

Gençlik Meydanı’nda düzenlenen Aşure Günü programına Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Adıyaman Belediye Başkanı F. Hüsrev Kutlu, Adıyaman Cumhuriyet Başsavcısı Ali Ulvi Yılmaz, Adıyaman Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Niyazi Kahveci, Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, Prof. Dr. Seyit Temir, Adıyaman İl Müftü Yardımcısı Mustafa Altun, Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Mustafa Uslu, Alevi Kanaat Önderleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, Adıyaman Üniversitesi akademik ve idari personeli ile öğrencileri katıldı.

Adıyaman Üniversitesi tarafından düzenlenen programda yapılan duanın akabinde 2 binden fazla misafir ve öğrenciye aşure ikram edildi. Programda Rektörümüz Prof. Dr. Gönüllü öğrencilere ve misafirlere kendi eliyle doldurduğu kâselerde aşure ikram etti.

Etkinliğe katılan kanaat önderleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ile siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ise, Adıyaman Üniversitesi’nin düzenlemiş olduğu etkinlikten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, en fazla ihtiyaç duyulan şeyin birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu belirttiler. Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü’ye teşekkür ettiler.

Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü de yaptığı konuşmasında Aşure Günü Programını artık geleneksel hale getirdiklerini dile getirerek, şöyle konuştu:

“Geleneksel hale getirdiğimiz bir Aşure Günü Programında daha bir arada bulunuyoruz. Programımıza bürokratlar, müftümüz, Alevi kanaat önderleri ve toplumumuzun her kesiminden çok sayıda vatandaşımız, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı. Aşure programımıza çok büyük teveccüh oldu. İnşallah bu birliktelik her daim devam edecektir. Katılımlarından dolayı misafirlerimiz, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize Üniversitem adına teşekkür ediyorum.”

Öğrenciler ise aşurenin dini ve toplumsal olarak anlam ve öneminin büyük olduğunu belirterek, akademik bir ortamda barış ve kardeşlik içerisinde güzel arkadaşlıklar geliştirdiklerini söylediler.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu