Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Üniversitede aşure etkinliği

22 Ekim 2016 Cumartesi, 12:25

 Üniversitede aşure etkinliği

 

Adıyaman Üniversitesinde Muharrem ayı münasebetiyle Aşure Günü programı düzenlendi.

Adıyaman Üniversitesi Gençlik Meydanında düzenlenen Aşure Günü programına Rektör Prof. Dr. Talha Gönüllü, Rektör Yardımcılarından Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Ali Aydın, Adıyaman İl Müftüsü Ali Öztürkçü, Alevi kanaat önderleri, kurum müdürleri, muhtarlar ve STK başkanları, üniversite akademik ve idari personeller ile öğrenciler katıldı.

Üniversite tarafından düzenlenen programda İl Müftüsü Ali Öztürkçü tarafından yapılan duanın akabinde programa katılan katılımcılara ve öğrencilere aşure ikram edildi.

Etkinliğe katılan katılımcılar Adıyaman Üniversitesinin düzenlemiş olduğu etkinlikten dolayı büyük memnuniyet duyduklarını ifade ederek, en fazla ihtiyaç duyulan şeyin birlik, beraberlik ve kardeşlik olduğunu belirttiler.

Aşure Günü Programını artık geleneksel hale getirdiklerini dile getiren Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Talha Gönüllü, “Geleneksel hale getirdiğimiz bir Aşure Günü Programında daha bir arada bulunuyoruz. Programımıza bürokratlar, müftümüz, Alevi kanaat önderleri, muhtarlar ve toplumumuzun her kesiminden çok sayıda vatandaşımız, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimiz katıldı. Aşure programımıza çok büyük teveccüh oldu. İnşallah bu birliktelik her daim devam edecektir. Katılımlarından dolayı misafirlerimiz, akademik ve idari personelimiz ile öğrencilerimize teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz