Adıyaman

Üniversitede 2 Bina Bitmek Üzere

Üniversitede 2 Bina Bitmek Üzere

 

Adıyaman Üniversitesinde yapımı tamamlanan Yarı olimpik kapalı yüzme havuzu ve yapımında son aşamaya gelinen Enstitüler binasında incelemelerde bulunan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, yapılan çalışmaları yerinde takip ederek yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın eşlik ettiği incelemelerde açıklama yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü; “Adıyaman Üniversitesi son yıllarda gösterdiği fiziki, akademik ve sosyal altyapı gelişimi ile yükseköğretim kurumları arasında önemli bir cazibe merkezi haline geldi” dedi.

Tamamlanmak üzere olan Bina ve tesislerle ilgili açıklama yapan Rektörü Gönüllü, hayata geçirilen projelerin üniversite ve bölge adına önemli ve ciddi projeler olduğunu belirterek, “Üniversitemiz merkezi derslikler binasının hemen yanına inşa edilmekte olan enstitüler binamız 3 Bin 536 metrekare olarak tamamlanmıştır. İçerisinde 2 derslik, 4 enstitü sekreteri odası, 4 öğrenci işleri, 4 enstitü müdürü, 4 özel kalem odası, 4 büro, 1 çok amaçlı salon, 1 toplantı odası, 1 okuma salonu ile birlikte dışarıda 20 araçlık kapalı otoparkı bulunuyor.Yapımı tamamlanarak üniversitemizin yanı sıra bölgemizde ve ilimizde yapılacak olan müsabakalara ev sahipliği yapabilecek standartlarda olan yarı olimpik yüzme havuzu, 7 bin metrekare arsa üzerine kurulan 4 bin 800 metrekarelik alanda tesis edilmiştir. Yüzme havuzu hâlihazır planda yerleşkenin güneybatı tarafında oluşturulan sosyal alanların ve spor alanlarının bir parçası olarak çalışacak. Binanın alle cephesindeki 3,50 metrelik kot farkı şevlendirilerek basketbol sahaları ve tribünü planlandı. Taşıt yolu tarafından düzayak fuaye ve seyirci kısmına girilirken alle cephesinde bir alt kottan sporcu ve öğrenci girişi alınmakta. Binanın öğrenci ve personel tarafından kullanılması binaya yaya ve taşıt yolundan ulaşılması ve müsabaka zamanı organizasyon yapılması için gerekli fonksiyonel ilişkiler kurulmuş” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı