Son Dakika
23 Temmuz 2018 Pazartesi

Üniversite Vakfı Olağan Genel Kurulu Yapıldı

30 Mart 2017 Perşembe, 07:25

Üniversite Vakfı Olağan Genel Kurulu Yapıldı

Adıyaman Üniversitesi vakfı “Adıyaman Üniversitesi’ni Destekleme Vakfı”, 2017 yılı ilk genel kurulunu yaparak, vakfın daha da güçlenmesi için fikir alışverişinde bulunuldu.

Adıyaman Üniversitesini Destekleme Vakfı, 2017 yılı ilk genel kurulunu yaparak, vakfın daha da güçlenmesi için fikir alışverişinde bulunuldu. Üniversite Turizm ve Uygulama Oteli’nde gerçekleştiren kurula Adıyaman Üniversitesi’ni Destekleme Vakfı Başkanı ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, vakfın yönetim kurulu üyeleri ve üyeler katıldı.

Genel kurul toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlarken ardından Mehmet Dağtekin tarafından Kur’an-ı Kerim okundu. Daha sonra genel kurul divan üyeleri seçildi. Öğr. Gör. ruken Ünlü, Ahmet Kaplan, Ebubekir Aytekin ve Mehmet Dağtekin’in divan üyeliğine seçilerek Ebubekir AYTEKİN divan başkanı oldu.

Divan üyelerinin seçilmesinin ardından üyelerin talebiyle Yönetim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu vakfın çalışmaları ile ilgili bir konuşma yaparak mali durumu hakkında bilgi verdi. Daha sonra ise vakfın üyeleri sırayla söz alarak vakıf çalışmaları hakkında fikirlerini beyan etti.

Kurulun sonunda bir konuşma gerçekleştiren Adıyaman Üniversitesi’ni Destekleme Vakfı Başkanı ve Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü; “Bu vakfa sarılmamız lazım. Herkes samimi bir şekilde önerilerini söyledi. Bizi yalnız bırakmamanızı özellikle istirham ediyorum. Bizleri gördüğünüz zaman “Hocam şu vakıf ne oldu, neler yapıyorsunuz?” demenizi, bizden bunu sormanızı istirham ediyorum. Vakıf işi hayır işidir. Aslında fırsat işidir. Bu Dünya işi içinde bizi kurtaracak bir katre iştir. Bizim evlatlarımıza, bizim geleceğimize faydalı olacak. Vakıf senedinde ifade edilen hususların hepsi güzel işler. hayır işleridir. Memleketin gelişmesi açısından güzel şeyler.  Bu bakımdan katkısı olur diye düşünüyorum. Tüm üyelerimize katılımlarından dolayı teşekkür ediyorum.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz