Adıyaman

“Üniversite Vakfı, Adıyaman İçin Fırsattır”

Rektör Gönüllü’den Cemiyete Ziyaret

 “Üniversite Vakfı, Adıyaman İçin Fırsattır”

 

Adıyaman Üniversitesi’ni Destekleme Vakfının kuruluş çalışmaları sürüyor. Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ve Rektör Danışmanı Öğretim Görevlisi Recep Köse, vakıf çalışmaları kapsamında Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti’ni ziyaret ettiler.

Adıyaman Üniversitesi’nde Vakıf kurma çalışmaları olduklarını dile getiren Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Cemiyet Başkanı Zeki Dişkaya ve yönetim Kurulu Üyesi, aynı zamanda Gazetemiz Sahibi Mustafa Yücekaya ve Yönetim Kurulu Üyesi Yusuf Dündar’la bir araya gelerek, vakıf ilgili fikir alış verişinde bulundu.

Vakıf Kurucu Başkanı ve Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, “Adıyaman Gazeteciler Cemiyet’imizin değerli Başkanı Zeki Dişkaya ve yönetim kurulu üyeleriyle bir araya geldik. Vakıf sadece Adıyaman Üniversitesi için değil bütün bir ilimiz için fırsattır. Vakıf kurulduktan sonra okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar, ortaokullar, meslek yüksekokulları, üniversiteler, araştırma kurumları kurmak, yurt içinde ve yurt dışında burslar vermek, var olan tesislerin tadilat, ilavelerini ve bakımlarını yapmak ve yardımcı olmaktır.  Vakıf ekibimiz ile birlikte çok üstün başarılara imza atarak, Türkiye’ye örnek olacağız” dedi.

Rektör Gönüllü, “Kuracağımız bu vakıf sadece Adıyaman Üniversitesi için değil bütün bir Adıyaman için fırsattır. Vakfımız kurulduğu zaman tüm Adıyaman’a hizmet verecek. Kuracağımız vakfın faaliyetlerine baktığımızda okul öncesi eğitim kurumları, ilkokullar, ortaokullar, meslek yüksekokulları, üniversiteler, araştırma kurumları kurmak, yurt içinde ve yurt dışında burslar vermek, var olan tesislerin tadilat, ilavelerini ve tamirlerini yapmak gibi faaliyetler yer alıyor. Yani vakfımız geleceğimiz olan çocuklara temelden başlayarak onların gelişimini sağlamaları yolunda katkılar sunacak. Vakfımız Adıyaman’da eğitimin, sosyal hayatın, bilimin sağlık ve kültürel hizmetlerin kalitesini artıracak ayrıntılar, detaylar üzerinde yoğunlaşacaktır. Bu hizmetleri sathi olmaktan çıkarıp, onlara bilimsel derinlik, itina, uzmanlık, itibar ve evrensellik kazandıracaktır. Bu sayede Adıyaman Üniversitesi benzerleri arasından sıyrılıp ileri gidecek, Türkiye’de ve dünyada ses getirecek hizmetlere imza atacaktır. Vakfımız Üniversitemizde kaliteyi artıracak detayları araştıracak, kaliteli hizmet ve üretimleri yapacak ekiplerin yetişmesine katkı sağlayacaktır.” dedi.

Ziyaretten duyduğu memnuiyeti dile getiren Dişkaya ise, “Adıyaman Üniversitesinin kurulmasıyla birlikte ilimize bir hareket ve canlılık gelmiştir. Sekiz yıllık bir geçmişi olan üniversitemizin her geçen gün kat ve kat hızla büyüyerek gelişmekte olduğunu görüyoruz. Şuan da ilimizde sekiz bine yakın öğrenci olduğunu bu öğrencilerin Adıyaman’ımıza sosyal ve ekonomik gelişmesine katkı sunacağını düşünüyorum. Vakfın kurulması aşamasında gövdemizi ortaya koyarak, elimizden gelen her türlü gayreti göstermek boynumuzun borcudur. Böyle güzide oluşumun kurulmasında emeği geçen, Sayın Rektör hocamı, öğretim üyelerimizi ve üniversite çalışanlarını takdir ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu