Adıyaman

Üniversite standına yoğun ilgi

Üniversite standına yoğun ilgi

 

İstanbul Feshane’de 25 Eylül 2014 tarihinde başlayan Adıyaman Tanıtım Günleri’nde Adıyaman Üniversitesi standı öğrencilerin ve halkın akınına uğradı. Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli de, standa nezaket ziyaretinde bulundu.

Adıyaman Üniversitesinin tanıtımı yapılan ve üniversitede üretilen Adıyaman’ı tarihi ve turistik yerlerinin maketleri bulunan stant, protokol üyelerinin yanında halkın ve öğrencilerin özel ilgisi ile karşılaştı.

Aslen Adıyamanlı olup İstanbul’da yaşayan öğrenci ve vatandaşlar üniversiteyi yakından takip ettiklerini belirtti. Kendi çocuklarını da başka öğrencilerini de üniversiteye yönlendirdiklerini ifade etti.

Stantta misafirleri karşılayan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, tanıtımın önemine değinerek Adıyaman Tanıtım Günleri’ni değerlendirdi. Standa ilginin büyük olduğunu ifade eden Prof. Dr. Gönüllü, şöyle konuştu: “Üniversitemizin standı halkımız ve öğrenciler tarafından büyük ilgi görüyor. Yaptığımız heykeller, Adıyaman’ımızın tarihi ve turistik yerlerinin maketleri büyük teveccüh görüyor. Bizler gelen her misafirimize, ziyaretçimize ayrı ayrı önem vererek Üniversitemiz ve fakülteleri hakkında bilgi veriyoruz. Bu, üniversitemizin tercih edilirliğini artıracak ve en önemlisi artık burayı ziyaret eden insanlar Adıyaman’da bir üniversitenin olduğunu, kaç öğrencinin öğrenim gördüğünü ve nasıl bir kampüse sahip olduğunu bilecek.”

 

Bakan Canikli’den Ziyaret

Gümrük ve Ticaret Bakanı Nurettin Canikli, Adıyaman Tanıtım Günleri’nde, Adıyaman Üniversitesinin açmış olduğu standa nezaket ziyaretinde bulunarak Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü ile görüştü.

Ziyarette Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Seyit Temir ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Murat Aydın hazır bulunurken Rektör Gönüllü, Bakan Canikli’ye üniversitenin gelişimi hakkında bilgi vererek karşılıklı görüş alış verişinde bulundu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektör Gönüllü, Bakan Canikli’ye Adıyaman’ın tarihi ve turistik yeri Cendere Köprüsü’nün maketini hediye etti.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu