Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Üniversite Öğrencileri Arıtma Tesisini İnceledi

09 Aralık 2016 Cuma, 08:08

Üniversite Öğrencileri Arıtma Tesisini İnceledi

 

Adıyaman Üniversitesi Çevre Mühendisliği Bölümü öğrencileri, kısa süre önce hizmete giren Adıyaman Belediyesi Atıksu Arıtma Tesisinde gezi-incelemede bulundu.

Adıyaman Üniversitesi öğrencileri, Adıyaman Belediyesi’ne bağlı atık su arıtma tesislerinde incelemelerde bulundu.

Adıyaman Üniversitesi Çevre Mühendisliği 4. Sınıf öğrencileri ve öğretim görevlileri tarafından İleri Atıksu Arıtımı dersi kapsamında gerçekleştirilen gezi-inceleme hakkında bilgi veren öğretim görevlisi Yrd. Doç. Dr. Yavuz Demirci, “Bölümümüz ders müfredatında bulunan İleri Atıksu Arıtımı dersi kapsamında bugün 4. sınıf öğrencilerimizle birlikte Adıyaman Arıtma Tesisini inceledik. Bu gezinin gerçekleşmesine imkan tanıyan Adıyaman Belediyesi ile Adıyaman Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü yetkililerine teşekkür ediyoruz” diye konuştu.

Makine Mühendisi Gazi Fırat tarafından öğrencilere tesis hakkında genel bilgiler, tesiste bulunan üniteler ve ekipmanlar hakkında bilgiler verildi. Fırat, atık su arıtma tesisinin Atatürk Barajı’nın korunması anlamında bölge halkı, çevre sağlığı ve ülke için büyük önem arz ettiğini söyledi.

Geziye Yrd. Doç. Dr. Yavuz Demirci’nin yanı sıra, Yrd. Doç. Dr. Turgay Dere, Yrd. Doç. Dr. Fatih Tufaner, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Çevre Yönetimi ve Denetimi Şube Müdürü Abdulgani Adıyaman ile öğrenciler katıldı.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz