Adıyaman

Üniversite Mezunlarından KPSS Başarısı

Üniversite Mezunlarından KPSS Başarısı

 

Adıyaman Üniversitesi mezunları; Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) yapmakta olduğu Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) sonuçlarına göre Üniversite ve Bölüm bazında yayımlanan başarı listelerinde Adıyaman Üniversitesinin önemli başarı elde ettiği kaydedildi.

KPSS 2016 yılı Başarı İstatistiklerine göre Adıyaman Üniversitesi Arapça Öğretmenliği mezunları Genel Kültür ve Genel Yetenek alanlarında 1’inci, Türkçe Öğretmenliği mezunları Öğretmenlik Alan Bilgisi Testi (ÖABT) alanında 4’üncü, Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunları ise Genel Kültür alanında 6’ncı sırada yer aldı.

Adıyaman Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, “Bir milyonu aşkın adayın katıldığı KPSS’de Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Arapça Öğretmenliği mezunu 5 aday hem Genel Kültür hem de Genel Yetenek alanlarında Gazi Üniversitesi mezunu 57 adayı geride bırakarak ADYÜ’nün adını 1’inci sıraya yazdırdı. Toplam 16 bin 447 aday içerisinde Adıyaman Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Öğretmenliği mezunu 141 adayın ortalaması Üniversitemizi 61 üniversite arasında 4’üncü sıraya yazdırdı. Toplam 20 bin 505 aday içerisinde Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Fen Bilgisi Öğretmenliği mezunu 318 adayın ortalaması ise Üniversitemizi 65 üniversite arasında 6’ncı sıraya yazdırdı. Bu başarı ile Üniversitemiz mezunları, ülkemizin köklü ve büyük üniversitelerinin mezunlarını geride bırakarak ADYÜ’nün eğitim başarısını gözler önüne serdi.” dendi.

Elde edilen başarılarıyla ilgili açıklama yapan Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, en başarılı üniversiteler arasında yer almaktan gurur ve mutluluk duyduklarını belirterek “Gerek eğitim-öğretim gerek araştırma-geliştirme ve gerekse de topluma hizmet alanlarında çok yoğun gayret sarf ediyor, çaba gösteriyoruz. Bu ve buna benzer başarılar nedeniyle çalışma arkadaşlarıma, yönetici, akademisyen ve idari çalışanlarımıza teşekkür ediyorum. Üniversitemizde verilen kaliteli eğitimden taviz verilmediği sürece mezunlarımız daima başarılı olacaktır.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir Cevap Yazın

Başa dön tuşu