Adıyaman

Üniversite Demokrasi ve Şehitler Mitinginde

Üniversite Demokrasi ve Şehitler Mitinginde

 

Adıyaman Üniversitesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla 81 ilde eşzamanlı olarak düzenlenen Demokrasi ve Şehitler Mitingine Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü başkanlığında akademik ve idari çalışanları ile birlikte kurumsal katılım sağladı.

Adıyaman Üniversitesinden yapılan yazılı açıklamada, “Hükümet Konağı Meydanında gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingine Rektör Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Seyit Temir, Prof. Dr. Hasan Solmaz, Prof. Dr. Ali Aydın, Genel Sekreter Doç. Dr. Mehmet Kaygusuzoğlu, akademik ve idari birimlerin yöneticileri ile çalışanlar katıldı. Türk Bayraklarının taşındığı mitingde hep birlikte Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY)’nin darbe girişimine tepki gösterildi.

Meydanda, Adıyaman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Talha Gönüllü il protokolü ile birlikte Valilik balkonundan halkı selamladı. Şehitler için okunan Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından hep birlikte İstiklâl Marşı okundu. Ayrıca İstanbul Yenikapı’daki mitinge canlı yayın bağlantısı yapılarak siyasi parti başkanlarının, Genelkurmay Başkanının, Başbakan’ın, TBMM Başkanının ve Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın konuşmaları dinlendi.

Gerçekleştirilen Demokrasi ve Şehitler Mitingi ile her akşam gerçekleştirilen milli irade nöbetleri taçlandırılmış oldu.” dendi.

Güne Bakış haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu