Adıyaman

Umutlar toprakla buluştu

Umutlar toprakla buluştu

 

Suriye Geçici Umut Eğitim Merkezi’nde okuyan Suriyeli 360 öğrenci ve 25 öğretmenin katılımıyla Atatürk İlkokulu bahçesinde fidan dikildi.

Suriyeli Rehber Öğretmen Muhammed Nur Alamner tarafından organize edilen ağaç dikme programında fidanlar toprakla buluştu. Umut Merkezi’nde geleceğe ‘Bir Ağaç, Bin Umut’ sloganıyla dikilen fidanlar Suriyeli mülteciler ile Adıyaman halkının birlik ve beraberliğine vesile olması nitelendirildi.

Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir-Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz, Atatürk İlkokulu Müdürü Derviş Özbey ve Umut Merkezi Koordinatörü İbrahim Halil Alkayış ve bir çok kişi fidan dikimine katıldı.

Memur-Sen İl Temsilcisi Ali Deniz, “Bugün dünyada mülteci sorunu değil, sahile vuran aylan bebeklere kapılarını kapatanların adamlık sorunu var. 2,5 milyon Suriyeli kardeşimize Ensar olmaktan şikayetçi değiliz. Emperyalistlerin Suriye’yi pay etme, yamyamların pastadan pay kapma ahlaksızlığından şikayetçiyiz. İnsanlık suçu işleyen her kim olursa olsun, hangi ırka ve dine tabi olursa olsun karşısındayız. Biz, Orta Doğu’yu kan gölüne çeviren diktatörlerin, biz, emperyalistlerin ve küresel şer şebekelerinin karşısında, her şartta mazlumların yanındayız. Ortadoğu’da şiddeti artarak devam eden çatışmalar sebebiyle ülkemize sığınan kardeşlerimize, sahip çıkmak ve bu doğrultuda devlet ve millet olarak insani yardımlarımızı artırarak devam ettirmek, öncelikli sorumluluğumuzdur. Bu maksatla Suriye’de Esed terörü dolayısıyla mağdur olmuş kardeşlerimize her gün yeni bir merhamet tırı gönderiyoruz. Bugüne kadar gönderilen yardım tırlarının sayısı 150’yi buldu. Adıyaman olarak bu merhamet tırlarına katkımız devam edecek. Bugün buraya diktiğimiz her bir fidan bin umutla yeşerecek” diye konuştu.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu