Adıyaman

“Ülkenin üzerinde korkunun baskısı var”

İYİ Parti Milletvekili Adayı Bozkurt:

“Ülkenin üzerinde korkunun baskısı var”

 

İYİ Parti Adıyaman il teşkilatında bayramlaşma töreni yapıldı. Törende konuşan Milletvekili Adayı Mahmut Bozkurt, ülkenin üzerine bir korku baskısı olduğunu iddia ederek, kendilerinin korkusuz olduğunu ve korkmadıklarını söyledi.

Bayramlaşma programında, İYİ Parti Milletvekili Adayı Mahmut Bozkurt, İl Başkanı Kenan Doğan, Merkez İlçe Başkanı Hicri Gürsoy, ilçe başkanları, milletvekili adayları ve partililer hazır bulundu.

Bozkurt, “Değerli arkadaşlarım, biliyorum ülkemizin üzerinde bir korku baskısı var ama bizler ilk günden adımızı koyduk. Biz korkusuzuz dedik ve korkmuyoruz dedik. Korkmadığımızın sonucunda işte bugün burada seçime girmek suretiyle bütün Adıyaman’a bu işi tezgahlayanlar utansınlar, çok net bir şekilde gösteriyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Adıyaman, Zor Durumda

Adıyaman’ın zor durumda olduğunu iddia eden Bozkurt, “Değerli arkadaşlar, ülkemizin zorda olduğu gibi Adıyaman’ımızın zorda olduğu malum biliyorsunuz. Ben bunları televizyonda çok detaylı bir şekilde açıklıyorum. Hepiniz bunlardan haberdarsınız, hepiniz bunları biliyorsunuz. Devletin arkasına sığınmış, devleti yanına koymuş, milletin parasıyla seçim yapıyor. Bunu Adıyaman’da da görüyoruz. Bunu televizyonda da açıkladım, söyleyeceklerimi söyledim. Eğer kim olursa olsun, siyaseti çok seviyorsanız, koltuklarınızdan kalkın dedim, buyurun gelin siyaset arenasında beraberce kozlarımızı paylaşalım ama ses yok, çıkaramazlar. Çünkü yaptıkları yanlışları onlarda biliyor. Değerli arkadaşlar bir haftamız kaldı. Bakın bu bir hafta zarfında hepinizin çok çalışmasını istiyorum, hepinizin gecesini gündüze katmasını istiyorum. Seçim son hafta kazanılır, eğer biz bu seçimde iyiyiz, iyi gidiyoruz, bir rehavete kapılırsanız, seçim kazanılmaz. Bunu ben kendim içimde söylüyorum, genelliyorum. Bunu kendim için de söylüyorum ama biliyorum hepiniz, hepimiz, elimizden gelen çabayı saffettik, sarf ediyoruz. Bunları hiç kimse kendisi için yapmıyor, ben de kendim için yapmıyorum, ilk gün söyledim. Eğer kim ki devlet malına, beytül mala el uzatmışsa, ona tenezzül etmişse Allah onun belasını versin”

 

İnsanların Sıkıntıları, Boğazına Kadar Gelmiş

İnsanların çok zor durumda olduğunun altını çizen Bozkurt, şöyle devam etti:

“İnsanlarımız artık boğazına kadar gelmiş sıkıntıları, artık kendini aşmış, seslerini çıkaramıyorlar. Bu yanlış şeylere mutlaka dur dememiz lazım. Aksi takdirde biz bu ülkenin geleceğini, elimizle bitirmiş oluruz. Biz siyaseti böyle öğrenmedik, biz siyaseti böyle yapmadık, benim bu beşinci seçimim, ben bırakın devlet gücünü, bırakın arkama, yanıma bile almadım. Gidip söylediğim tek şey vardı mülki amirlerimize; tamam vatandaşlarımızı kırmayın, üzmeyin, herhangi bir olay meydana çıkmasın, seçim güvenliğini yüzde yüz bir şekilde doğru temin edin ve bütün vatandaşlarımızın yanında olun. Biz hiç kimseye kendimiz için oy istemeyin dedik. Ama görüyorum ki bugün bunlar oluyor, değerli arkadaşlarım sizlere söylüyorum; başta sayın vali olmak üzere eğer bir yerden gelip, köyünüze, mahallinize oy isterse, mutlaka beni arayın, haberim olacak, bana söyleyeceksiniz. Adıyaman sahipsiz değil, biz makamlara saygı duyarız, makamlar milletin makamıdır, devlet makamı sizlerin makamıdır. 81 milyon insanın makamıdır, eğer o makamlar, 81 milyon için eşit bir şekilde, adil bir şekilde kullanılmıyorsa, öbür dünyada bunun da hesabı sorulur, yanlışsa biz de sorarız ve soracağız. Onun için benim isteğim; son bir haftadayız, kim olursa olsun, kendi görevlerinin sınırı dışına çıkmasın, bunu özellikle istiyorum, bunu özellikle bekliyorum, yok yardımlarınız kesilecek, yok bilmem paralarınız kesilecek, yok bilmem işte taşın yarısını yolladık, yarısını da seçimi kazanınca yollayacağız. Yardımları da kesmeyeceğiz, biz ülkenin ekonomisini düzeltmek suretiyle, biz fakirimize, fukaramıza, engellimize, dulumuza elimizden geleni sarf edeceğiz”

 

Devletin Makamı, Milletindir

Devletin makamının milletin olduğunu belirten Bozkurt, “Devletin makamı milletindir, bunlar hiçbirine kalmayacaktır, bunlar hiçbirini iflah etmeyecektir, bunu böyle bilsinler. Türkiye’deki bürokratlar, Adıyaman’da umarım olmaz, varsa onlarda bunu böyle bilsinler çünkü siz vergilerinizle onların maaşını veriyorsunuz, o görev yapıyor ama maalesef her şeye ticari gözle, her şeye para gözüyle bakıldığı için, ülkenin liyakati ortadan kalktı. Türkiye’nin düzeni bozuldu. Değerli arkadaşlar bunların hepsini halledeceğiz, hiç merak etmeyin, eğer biz bunları derler, toparlarsak, biliyoruz işimizin çok zor olduğunu ama bizler deneyimliyiz, bizlerde devlet ahlakı var, devlet terbiyesi var, devlet adamlılığını çok iyi biliyoruz. Dolayısıyla bunların hepsinin ötesinden geleceğiz. 2 dönem milletvekilinizdim, benim vatandaşlarımızın helal çayından, helal kahvesinden başka kursağımda başka bir şey yoktur. Varsa çıkartsınlar, devlet kapısında benim bir işim olmamıştır. Siyaset cep doldurmak için yapılmaz, Allah rızası için yapılır, millet için yapılır, değerli arkadaşlarım söylenecek çok şey var, konuşulacak çok şey var. Şunu hiç unutmayın, biz her şeyin üstesinden geleceğiz, bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Biz bu ülkeyi rahatlatacağız, bu ülkeyi kendi ayarlarına mutlak surette döndüreceğiz. Bu bizim olmazsa olmazımız, onun için değerli arkadaşlarım bilhassa yönetimimizden istirham ediyorum, tabi herkes sahada, bu son haftayı gece iki, üç saat uyuyun, bu seçim sonucunu 25 Haziran burada rahat bir şekilde, ülkenin rahatladığı bir şekilde göreceksiniz. Ülke rahatlayacak şekilde geçirelim, bu bir hafta bir daha elimize geçmez, özellikle kenar mahalleler çok önemli. Fakir, fukaraların içine girin, kendilerine güvenceyi verin, tabi bazıları paramız kesilecek, bilmem bu para devletin parası, kimse babasının cebinden vermiyor. Merak etmesinler, biz karnı büyüklerin karnını deşersek, o müteahhitlerin, yandaş müteahhitlerin, o ülkeyi soyup soğana çeviren müteahhitlerin, karnını deşersek fakire de, fukaraya da yeter, mazluma da yeter, engelli vatandaşa da yeter, emekliye de yeter, dula da yeter, herkese yeter. Değerli arkadaşlarım kenar mahallelere gidiniz, vatandaşlarımızla görüşün, hiçbirşey olmayacak deyin, biz kısa sürede her şeyi düzeltmek suretiyle gelir şartlarını, gelir seviyesini daha da yukarı çıkartmak için çalışacağız. Çünkü israfı önleyeceğiz, vurgunu önleyeceğiz, bundan kimsenin şüphesi olmasın, bu duygularla ramazan bayramınızı kutluyorum” şeklinde konuştu.(PHA)

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu