Adıyaman

“Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor”

Ak Parti İl Başkanı Dimez:

“Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor”

Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, Türkiye’nin 30- 35 yıldır maddi manevi terör ile büyük bir oranda mücadele ettiğini söyledi.

Parti binasında gündeme ilişkin açıklamada bulunan Ak Parti Adıyaman İl Başkanı Abdurrahman Dimez, şehit asker ve vatandaşlara başsağlığı dileyerek, yaralılar acil şifalar diledi.

Türkiye’nin yıllardan beri terörle mücade ettiğini anımsatan Dimez, bu mücadelenin bir tek terör mensubu kalmayıncaya kadar devam edeceğini ve devam etmek zorunda olduğunuifade etti.

Adıyaman halkının ülkesine sahip çıktığını vurgulayan Dimez, “İstanbul Beşiktaş’ta çevik kuvvete yönelik olan saldırıda vefat eden, şehit olan 44 tane polisimize ve vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Adıyaman olarak saldırıya zaten aynı gün içerisinde hemen ilk tepkiyi göstermiştik fakat henüz yaramız tazeyken, bunların matemini tutarken, Kayseri’de Erciyes Üniversitesi önünde savunmasız, hafta sonu iznine çıkan er ve erbaşlarımızın içinde yer aldığı otobüs belirli bir müddet takip edildikten sonra, üniversitenin kampüsünün girişinde, yine bir yabancı menşei olduğu düşünülen bir sahte plakalı bombalı aracın patlatılması suretiyle 14 tane askerimiz şehit oldu. 50’nin üstünde de yaralımız var. Bugünki şehitlerimize de Allah dan rahmet diliyorum, ailelerine sabır versin. Yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 

Ülkemiz Zor Bir Süreçten Geçiyor

Ülkenin zor bir süreçten geçtiğine dikkat çeken Dimez, şöyle devam etti:

“Ülkemiz zor bir süreçten geçiyor, bulunduğumuz coğrafyadan kaynaklı. Ülkemizdeki hainlerin yüzünden ülkemizin üzerinde karabulutlar var fakat aziz milletimiz sayesinde Cenab-ı Allah’ın takdiri sayın cumhurbaşkanımızın, sayın başbakanımızın dik durması ile bu kara günlerde elbet geçecek. Ülkemiz şuanda biliyorsunuz, Suriye’de, Irak’da bütünlüğünü kaybeden komşularımız var, birçok ülkenin birçok kullandığı taşeronlar  aracılığı ile emelleri var. Onlarla mücadelemiz şuanda devam ediyor. Türkiye 30- 35 yıldır maddi manevi terör ile büyük bir oranda mücadele ediyor. Ama bu mücadele bir tek terör mensubu kalmayıncaya kadar devam edecek ve devam etmek zorunda. Biz bu ülkeyi kolay kazanmadık, en son Çanakkale’de 250 bin tane vatan evladı kanını döktüğü zaman bu topraklar bir kez daha bize helal oldu. Dolayısıyla şehitlerimiz var, bir kez daha üzülüyoruz. Ateş de düştüğü yeri yakıyor, tekrar Allah rahmet eğlesin. Ateş düştüğü yeri yakıyor, Allah rahmet eylesin. Bu mücadele bugünlük bir mücadele değil, devam ediyor ve hep devam edecek”

 

Terörü Ülkemizin Gündeminden Çıkaracağız

Ak Parti’nin 2023 hedeflerine de değinen Dimez, “2023 hedeflerimiz doğrultusunda, Allah nasip ederse, bu terör olaylarını ülkemizin gündeminden çıkartma çabamız var. 14 – 15 yıldır AK Parti olarak iktidardayız. Dilimiz döndüğü kadar, gücümüz yettiği kadar milletimize hizmet etme gayreti içerisindeyiz. Eksikliklerimiz, yanlışlarımız olabilir ama düşüncemiz ve niyetimiz halis geleceğimiz için, çocuklarımız için, milletimiz için, Müslüman coğrafyası için, ümmetin şu anda büyük bel bağladığı Sayın Cumhurbaşkanımızın arkasında, talimatları doğrultusunda, inşallah terörle mücadelemizde devam edecektir. Bu vesileyle tekrardan şehit olan askerimize, polisimize, vatandaşımıza Allah’tan rahmet diliyorum, güvenlik güçlerimize de Allah kolaylık versin” ifadelerini kullandı.

 

Halep’te Katliam Yapılıyor

Halep’te katliam yapıldığını anımsatan Dimez, şunları kaydetti:

“Evet, malum olduğu üzere Esat denilen kişi kendi insanlarını öldürmekten, çocuk – bebek demeden üzerlerine bombalar, hatta kimyasal bombalar yağdırmaktan çekinmeyen bir hale büründü. Maalesef şu anda orada toplu bir katliamı yaşanıyor. Elbette ki biz de komşularımıza, dindaşlarımıza, dostlarımıza ensar olacağız. Vazifemizi yerine getireceğiz, bu bizim inancımızın gereği. Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü bir devlet. Birkaç gündür biliyorsunuz, Halep’te sıkışan bir çok Müslüman kardeşimize Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Başbakanımız, Sayın Dışişleri Bakanımız da olmak üzere yoğun bir diplomasi trafiği sonucu orada bir koridor açıldı ve bu koridordan yaklaşık 7 bin 500 kişi Suriyeli dindaşımız Türkiye’ye getirildi ve Türkiye’deki hastanelerde, Hatay, Antep, Kilis olmak üzere teyakkuz halinde. Şuanda bir çok duyarlı vatandaşımız bu katliama karşı ellerinden geldiğince birçok yardım kampanyaları oluşturdu. Tüm Türkiye’de Esat’ın attığı bombalara ve buna çanak tutan ülkelere karşı birlik ve beraberlik çağrısı yapıldı. Adıyaman’da bu konuda çok duyarlı, birçok sivil toplum örgütünün Diyanet Vakfı da başta olmak üzere Adıyaman’daki sivil toplum platformu İHH’de olmak üzere bu açılan yardım koridorundaki Suriyelilere yardım etmek konusunda gerek yemek, gerek kıyafet, gerek tüp bir yardım… Bunların hepsi Türkiye’den yola çıkmış gerekli yerlere doğru gidiyor. Adıyaman’dan bir konvoy çıktı. Allah yollarını açık etsin diyoruz, işleri rast gelsin, yaptıkları iş çok, kutsal bir görev ve bu görevde ayaklarına taş değmesin diyoruz. Biz Müslüman olarak üzerimize düşen sorumluluklar var ve bunların bilincindeyiz. Tüm dünya ülkeleri üzerimize gelse de bundan evelallah geri adım atacak değiliz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da söylediği gibi “bir tek vatandaşı bile bir tek Müslüman’ı bile bir tek insanı bile kurtarırsa ne mutlu bize” dedi. Biz de bu doğrultuda, bu destur da hareket etmeye devam edeceğiz.”(PHA)

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu