Adıyaman

“Ülke Karanlık Bir Dönemden Geçiyor”

CHP’CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Köse:

“Ülke Karanlık Bir Dönemden Geçiyor”

 

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Fatma Köse, bir dizi ziyaret için geldiği Adıyaman’da partisinin il başkanlığını ziyaret etti. Burada gazetecilere açıklamada bulunan Köse, ülkenin karanlık bir dönemden geçtiğini ifade etti.

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın örgütü olarak bu uygulamalara geçit vermemek üzere umudu örgütlemek üzere yola çıktıklarını belirten Köse, “Son zamanlarda yapılan uygulamalar Kanun Hükmünde Kararnamelerle aldıkları kararlar ülkeyi yangın yerine çevirdi. Ülkenin doğusu bir şekilde yanıyor, batısı bir şekilde yanıyor, iç Anadolu’su bir şekilde yanıyor. Aynı menzile giden sebebi bu ülkenin bu duruma geliş sebebi, aynı menzile giden iki başlı yönetimi diyeyim, birbirinden güç alarak yol arkadaşlığı yaptıkları yönetimlerin aralarındaki anlaşmazlıktan yada çıkar savaşından ülkenin gelmiş olduğu durum bu halde. Tabi buna seyirci mi kalacağız, kesinlikle Cumhuriyet Halk Partisi olarak seyirci kalmayacağız. Kesinlikle bizim mücadelemiz sonuna kadar devam edecek” dedi.

Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik operasyonu eleştiren Köse, şunları kaydetti:

“Bir Türkiye düşünün ki yazarı, çizeri, akademisyeni, nasıl ifade edeceğimi gerçekten bilemiyorum, çok üzgünüm, ülkem adına üzgünüm. Bir çok kişi tutuklu, bir çok kişi gözaltında, bir çok kişi görevine son verilmiş, yani ülke yangın yeri, hakikaten bunlarla nasıl baş edilecek bilmiyorum ama biz Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ayakta, Genel Başkanımız ayaktadır. Biliyorsunuz bugün Cumhuriyet Gazetesine bir saldırı yapıldı. Demek istediğim şu aslında; yazarı, çizeri içeriye alarak muhalefetin sesini sessizleştirme muhalefeti, güçsüzleştirme zihniyetinde olan bu iktidara bu tek insanla yönetilen iktidara tabi ki söyleyecek sözümüz var, tabi ki mücadelemiz devam edecek. Biz tek kişi kalıncaya kadar bunun böyle bilinmesini istiyorum. Cumhuriyet Halk Partisi örgütü ayakta olduğu sürece, tek kişi kalıncaya kadar mücadelemiz devam edecek, ülkemiz adına, geleceğimiz adına, çocuklarımız adına, bu mücadelemiz devam edecek. Başbakanın bir açıklamasını dinledim sabah diyor ki ‘eğer başkanlık sistemi gelmezse bu ülke bölünür’ peki bu ülke kuruluşundan beri başkanlık sistemiyle mi yönetiliyordu? Şimdi bölünsün, kuruluşundan beri cumhuriyetle yönetilen bir ülke hiç kusura bakmasınlar başkanlık sistemiyle ne bölünür ne parçalanır. Bu ülke tek yürek olarak yoluna devam edecektir. Demokrasi adına, özgürlük adına bizim mücadelemiz sonuna kadar devam edecek, bunun böyle bilinmesini istiyorum”

Diyarbakır Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarının tutuklanmasına da değinen Köse, “Gönül isterdi ki bu tutuklamalar adil bir şekilde yapılsın. Gerçekten suçu varsa yargılansın ama adil bir şekilde yargılansın. Amaç muhalefetin sesini kısıtlamak olmasın, eğer suçluysa bu ülke adına bir suçu varsa adil bir şekilde yargılansın ve cezası neyse çeksin ama yok illa ben muhalefeti tutuklamak istiyorum, muhalefetin sesini kısmak istiyorum, göz dağı vermek istiyorum diyorsa bu yanlıştır” şeklinde konuştu.(PHA)

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu