Adıyaman

Üçüncü Dönem Girişimcilik Eğitimleri Başladı

Üçüncü Dönem Girişimcilik Eğitimleri Başladı

 

Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) ile İŞKUR İl Müdürlüğü’nün ortak organizasyonunda düzenlenen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerinin 3. dönem kursları başladı.

Girişimcilik ruhunun canlandırılması ve yeni girişimcilerin yetişmesi için ATSO ve İŞKUR tarafından düzenlenen birinci ve ikinci dönem kursların ardından üçüncü dönem kursları da verilmeye başlandı. Ayrıca Adıyaman Ticaret ve Sanayi Odası, KOSGEB’ten faydalanılması noktasında ilçelere de önem vererek Kahta, Gölbaşı, Samsat ve Besni ilçelerinde de kurslar düzenliyor. Adıyaman merkez ve ilçelerde düzenlenen KOSGEB kursları sonrasında 225 kursiyer iş kurmak için ilk adımı atmış olacak.

Yard. Doç. Mücahit Çelik tarafından ATSO Eğitim salonunda verilen eğitim toplam 72 saat olup, kursiyerler eğitim sonunda sertifikalarını almaya hak kazanacak.

Girişimciliğin desteklenmesinin ve yeni istihdam yaratmanın önemini vurgulayan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Uslu, “İlimizde girişimciliğin arttırılması yönünde odamız çeşitli faaliyetler yürütmektedir. Bugüne kadar yaklaşık 650 kişi Odamız tarafından sağlanan girişimcilik eğitimlerinden faydalanmıştır. Kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimize, yeni iş fikirlerini hayata geçirmelerinde yardımcı olmak ve projelerini hazırlarken izleyecekleri yol ile kuracakları işletmelerin başarı düzeylerinin artırılmasına katkı sağlamak amacıyla KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni hayata geçirdik. Ticaret ve Sanayi Odası olarak girişimciliği önemsiyoruz. Devlet bu konularda kesenin ağzını açmış durumda. Bu desteklerden maksimum oranda faydalanmamız gerekiyor. Biz çok sayıda kişiye girişimcilik eğitimi verdik. 72 saat sürecek olan eğitimleri tamamlayan kursiyerlerimiz KOSGEB Girişimcilik Sertifikası almaya hak kazanacak. Merkezde birinci ve ikinci dönem kursların ardından üçüncü dönem kurslarımızda başladı. Girişimci adaylarımız sunacakları projelerin başarılı bulunması halinde ise yeni kuracakları işlerinde KOSGEB’in sunduğu 30 bin TL hibe ve 70 bin TL’lik faizsiz kredi desteğinden yararlanma fırsatı bulacaklar. Yeni iş kurmak isteyen girişimcilerimizi, ‘Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ ne katılmaya davet ediyorum” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu