Uçmayan kalmayacak

15 Temmuz 2016 Cuma, 09:37

Hava yolculuğunu tercih edenler artıyor

Uçmayan kalmayacak

 

DHMİ Genel Müdürlüğü 2016 Yılı Haziran Ayı İstatistikleri Açıklandı. Haziran Ayında Adıyaman Havalimanı’nda 19.689 Yolcuya Hizmet Verildi.

DHMİ Genel Müdürlüğü tarafından açıklanan 2016 yılı Haziran Ayı Havalimanı İstatistiklerine göre; Haziran ayında Adıyaman Havalimanı’nda iç hat yolcu trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6 artışla 19.498, dış hat yolcu trafiği 191,  toplamda ise yüzde 7 artışla 19.689 oldu.

2016 Yılı Haziran ayında Adıyaman Havalimanı’na iç hat iniş-kalkış yapan uçak trafiği bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4 artışla 160 oldu. Dış hatlar uçak trafiği 2 olmak üzere toplam uçak trafiği yüzde 5 artışla 162’ye ulaştı.

2016 Yılı Haziran ayında Adıyaman Havalimanı Yük (kargo+posta+bagaj) trafiği ise toplamda yüzde 5 artışla 147 ton olarak gerçekleşti.

Ucmayan-Kalmayak--(1)6 Aylık Gerçekleşmeler…

2016 Yılı Haziran Sonu gerçekleşmelerine göre;

Adıyaman Havalimanı’ndan; yüzde 37 artışla 121.617 yolcu hizmet aldı, hizmet verilen toplam uçak trafiği yüzde 12 artışla 888’e,  yük (Kargo+Posta+Bagaj) trafiği ise yüzde 29 artışla 898 tona ulaştı.

Havalimanı Güvenlik Toplantısı Vali Erin Başkanlığında Yapıldı 

 

Adıyaman Havalimanı güvenlik komisyonu toplantısı Vali Abdullah Erin başkanlığında Valilik Makamında gerçekleştirildi.

Vali Abdullah Erin başkanlığında yapılan toplantıya İl Jandarma Komutanı Yarbay Ercan Atasoy, İl Emniyet Müdür Vekili İbrahim Kaba, Devlet Hava Meydanları Müdürü Hüseyin Çiftçi, Jandarma ve emniyet personeli ile diğer yetkililer katıldı.

Adıyaman Havalimanının güvenliği ile ilgili konuların görüşüldüğü toplantıda, Vali Abdullah Erin,  havalimanındaki güvenlik uygulamaları ile alınan ve alınacak tedbirler ve diğer ihtiyaçlar konusunda ilgililerden bilgi alarak, kurumlar arası işbirliği ve koordinasyonunun sağlanarak, Havalimanındaki tüm personelin görevini dikkatli ve titiz bir şekilde yürütmesi talimatını verdi.

                Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz