Uçak Arızalandı, Yolcular Mağdur Oldu

07 Aralık 2016 Çarşamba, 07:10

Uçak Arızalandı, Yolcular Mağdur Oldu

Yolcular bindikten sonra arızalı olduğu öğrenilen Adıyaman-İstanbul seferi yolcu uçağı kalkış yapamadığı için saatlerce bekleyen yolcular perişan oldu.

Edinilen bilgilere göre saat 16:15 ‘te Adıyaman- İstanbul seferi yapan THY’na ait uçak yolcuları alıp kalkışa hazırlandığı anda arızalı olduğu bildirildi.

Uçağa binen  yolcular uçaktan indirilip tekrar bekleme salonuna alındı. Şanlıurfa’dan teknik ekibin gelerek arızayı onarması beklendi. Ancak teknik ekip Adıyaman Havalimanına bindikleri otobüs ile 3 saat sonra gelebildi. Adıyaman Havalimanına gelen tamir ekibi arızayı bulup onardıktan sonra uçak kalktı.

Havalimanındaki yaklaşık 200 yolcu saatlerce bekledikten sonra uçak hala  kalkmayınca isyan etmeye başladı. Yolculardan Abdulkadir Özbek, programlarının alt-üst olduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Eşim rahatsız, doktora randevumuz vardı. Randevumuza kavuşamadık. Oğlum 4 saattir Atatürk Havalimanında bizi bekliyor. Böyle bir rezalet olamaz. Yurt dışına seyahat edecek olan çok sayıdaki yolcu uçaklarına kavuşamadığı için biletleri yandı. Kısacası burada büyük bir rezalet yaşanıyor. Uçak arızalı ise başka uçak temin edilseydi. 3 saattir teknik ekibi bekliyoruz. Ekip yeni geldi. Arızayı kaç saatte tespit edecekleri ve kaç saatte arızayı gidereceklerini bilemiyoruz. Burada saatlerce perişan olduk. Duyarsız davranan yetkilileri kınıyorum” (PHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz