Son Dakika
19 Temmuz 2018 Perşembe

“Tütün üreticileri terörist değil garibandır”

29 Haziran 2017 Perşembe, 08:33

Memur Sen İl  Başkanı Deniz’den Star’a Tepki:

“Tütün üreticileri terörist değil garibandır”

 

Memur Sen ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Ali Deniz Star Gazetesinin tütün üreticilerini hedef alan ve tüm Adıyamanlıların tepkisine neden olan haberi ile ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunarak sert tepki gösterdi. Ali Deniz yaptığı açıklamada şunları söyledi:

“Star Gazetesi tarafından ‘Terörün Yeni Finans Kaynağı’ başlığı ile manşetten verilen haber Adıyamanlı tütün üreticilerini töhmet altında bırakmakla beraber devletine, milletine sadakatle bağlı Adıyamanlıları incitmiştir. Haberde her ne kadar Adıyaman ibaresi kullanılmamış ise de açık tütün üretiminin çoğunlukla ilimizde yapıldığı, satışının ise tüm Türkiye’mizde Adıyaman tütünü biçiminde lanse edilerek yapıldığı herkesçe bilinen bir gerçektir. Dolayısıyla bu haberin dolaylı hedefinin Adıyaman ve Adıyamanlı tütün üreticileri ile terör örgütleri arasında bir bağlantı kurma, operasyonlar neticesinde inlerinde sıkışık kalmış olan terör örgütlerine alan açma çabasının bir devamı olarak algılanmaktadır. Son zamanlarda çeşitli yayın organlarında terör örgütlerinin Adıyaman’da yuvalandıklarına dair yapılan haberler bu endişelerimizi desteklemektedir.  Star Gazetesine buradan sesleniyoruz. Tütün üreticileri terörist değil garibandır. Masa başında özensiz ve toplumsal dokuyu zedeleyen bu haberi geri çekin. Tütün üretici ve satıcılarını töhmet altında bıraktığınız için özür dileyin.

Aynı zamanda açık tütün üretimi ve satışı ile ilgili olarak devlet yasal bir takım düzenleme yapmalı ancak bu düzenlemeler engelleyici değil, destekleyici olmalıdır. Bu, geçimini tütüne bağlamış çiftçiyi de rahatlatır.

Bilinmelidir ki hiçbir yasak hedefe ulaştırmamıştır aksine dolaylı yollarla illegal faaliyetleri arttırmıştır. Konu ile ilgili olarak Adıyaman’ımızın milletvekilleri başta olmak üzere tüm paydaşları çözüm üretmeye davet ediyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz