Son Dakika
25 Mayıs 2018 Cuma

“Tütün, Adıyaman’ın Alın Teridir”

29 Haziran 2017 Perşembe, 09:14

TBMM Başkanvekili Aydın’dan Star’a Tepki:

“Tütün, Adıyaman’ın Alın Teridir”

 

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanvekili Ahmet Aydın, Star Gazetesi’nin önceki günkü manşetinde yer alan ‘’Terörün yeni finans kaynağı’’ başlıklı haber hakkında açıklamalarda bulundu.

“Tütün, Adıyaman’ın göz nuru, alın teri, ekmek teknesidir. Bu toprakların gözbebeğidir. Bunu terörle bağdaştırmak, yan yana getirmek hiç yakışan bir durum olmamıştır’’ diyerek Star Gazetesi’nin yaptığı habere tepki gösterdi.

TBMM Başkanvekili ve AK Parti Adıyaman Milletvekili Ahmet Aydın “İl ekonomisinin en önemli gelir kaynaklarından biri ve Türkiye genelinde pazarın büyük oranına sahip olan Adıyaman kıyılmış tütünü ile evlerine ekmek götüren insanların rencide edilmesi hiç yakışık alan bir durum olmamıştır. Tütün ve terörü bir araya getirerek yapılan masa başı, özensiz ve vatandaşları rencide eden bu haber en başta Adıyaman halkının emeğine saygısızlıktır. Mecliste en başından beri, titizlikle, halkımızın emeğinin yanında yer alarak tütün ile ilgili her türlü girişimi zamanında ve yerinde ele aldık. Her zaman gerçek üreticimizin yanında olduk. Buna rağmen, bir kaç kendini bilmez ve bu durumu istismar etmeye çalışan kötü niyetli kişileri ele alırken, tüm Adıyamanlı hemşerilerimizi ve bu işten evine ekmek götüren insanları hedef göstermek ciddi manada şehrimizi rencide etmiş ve hepimizi derinden yaralamıştır.’’

Aydın;  “Özellikle Çelikhan ilçemizde yaşayan hemşerilerimizin neredeyse %80’i gelirini kıyılmış tütünden sağlamaktadır. Her dönem devletinin ve milletinin yanında yer alan, terörün karşısında dimdik duran ve kendi emeği ile yaşamını idame ettiren üreticilerimizin, bir gazetecinin sorup soruşturmadan, araştırmadan oturduğu yerden ezbere yazdığı bir haberle adeta terörist gibi lanse edilmesi asla kabul edilemez’’ dedi.

TBMM Başkanvekili Aydın, Tütün üzerinden yanlış işler yapanları da en başta Adıyaman halkının sinesinde barındırmayacağını ve gerektiğinde onlara da en büyük tepkiyi bu güzel toprakların vatan ve millet sevdasıyla dopdolu olan insanlarının vereceğini, Star Gazetesinin yapmış olduğu bu mesnetsiz haber hakkında çok hızlı bir şekilde Adıyaman halkından özür dilemesi gerektiğini söyledi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz
%d blogcu bunu beğendi: