Adıyaman

Tutdere, Kömür Beldesine Lise İstedi

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere, Kömür beldesin bulunan lisenin yetersiz olduğunu belirterek, beldeye lise yapılması talebinde bulundu.

CHP Adıyaman Milletvekili Abdurrahman Tutdere Kömür beldesine lise talebini meclis gündemine taşıyarak, “Bina yetersizliği yüzlerce kız çocuğumuzun eğitim imkânını elinden almaktadır.” dedi.

CHP Adıyaman Milletvekili Av. Abdurrahman Tutdere, TBMM Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada Merkeze bağlı Kömür beldesinde bulunan lise binasının eski olması ve sınıf yetersizliğini gündeme taşıdı. Lise binasının yapılması konusunda Milli Eğitim Bakanlığı ve Adıyaman Valiliğini göreve çağırdı.

Tutdere, meclis genel kurul görüşmeleri sırasında yaptığı konuşma sırasında, nüfusu 5 bini aşan Kömür beldesindeki lise binasının eski ve sınıf sayısının yetersizliğini gündeme getirdi. Bina yetersizliğinin yüzlerce kız çocuğunun eğitim hakkından mahrum kaldığına ve vurgu yapan Tutdere, “Bina yetersizliği yüzlerce kız çocuğumuzun eğitim imkânını elinden almaktadır.” dedi.

Adıyaman Belediyesi tarafından Kömür’de yeni bir lise binası yapılması için Belediye tarafından 11 dönüm arsa tahsis edilmiş olmasına rağmen, Bakanlık ve Valiliğin konu hakkında adım atmadığını belirten Tutdere, “Bugüne kadar bu okulun yapılması konusunda herhangi bir çalışma yapılmamıştır. Beldenin nüfusu ve çevre köylerin nüfusu dikkate alındığında, burada bir lise binasının yapılması zorunluluk arz etmektedir.  Lise binasının yapılması konusunda Millî Eğitim Bakanlığını ve Adıyaman Valiliğini göreve davet ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Güne Bakış Haber Merkezi

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu