Son Dakika
21 Haziran 2018 Perşembe

“Türkiye’nin Yaptığını, Hiçbir Ülke Yapmadı”

03 Haziran 2016 Cuma, 09:49

Vali Demirtaş’a Suriyeli Konuklardan Teşekkür

“Türkiye’nin Yaptığını, Hiçbir Ülke Yapmadı”

 

Yenilik ve Eğitim Kültür Derneği Başkanı Amer Alnmr ve  Irak Temsilcisi Suheyla Abdurrahim ve Çadırkentte yaşayan Suriyelileri temsilen gelen heyet Vali Mahmut Demirtaş’a Suriyelilere göstermiş oldukları ilgi ve yaptıkları yardımlardan dolayı teşekkür etmek, ayrıca yeni görev yerinde başarılar dilemek amacıyla bir ziyaret gerçekleştirdi.

Valilik Makamında gerçekleştirilen ziyarette “Adıyaman’da yaşayan 24 bin Suriyelilere kucak açan, bu yeni yaşamlarında her türlü sıkıntılarını gidermek için büyük özveri gösteren ve her daim onların yanında olduklarını hissettiren Vali Mahmut Demirtaş’a minnettar olduklarını belirtilen,           Dernek Başkanı Amer Alnmr;  “T.C Devleti ve Hükümetinin Suriyeliler için yaptıklarına müteşekkiriz. Türkiye’nin Suriyeliler için yaptığı fedakarlıkları  dünyada hiçbir ülke yapmadı. Ensar ve Muhacir kardeşliğinin en güzel örneğini bize Türkiye gösterdi. Biz şu an sizlere ancak  ‘Teşekkür’ kelimesini takdim edebiliyoruz. Ama inşallah ahrette bu yaptıklarınıza bizzat şahitlik ederek bunun karşılığını vermiş olacağız.” dedi.

Samimi ve duygusal bir ortamda geçen ziyarette Vali Demirtaş  ise; “Burada göreve başladığımdan  itibaren ilk mesaimi Çadırkenti kurmak için harcadım. İnşallah bunu en güzel şekilde gerçekleştirmişizdir. Adana’da da artık sizlerin bir evi var.Her zaman, her şekilde yanınızda olduğumu bilmenizi isterim” şeklinde konuştu.

Bu konuşmaların ardından   Çadırkentte yaşayan Suriyelileri temsilen gelen Mısır El Ezher Üniversitesi mezunu Ahmet Sellum’, “Sayın Valimiz Mahmut Demirtaş’ın ileriki yaşamında iyi bir hayat yaşamasını, yaptığı bu hizmetlerden dolayı Yüce Allah’ın onu en güzel şekilde mükafatlandırmasını ve buradaki kardeşlik ortamının daim olmasını temenni ediyoruz. Adana’da ki yeni görevlerinde başarılarının devam etmesini istiyor, Zat-ı alilerine ve ailesine sağlıklı ve huzurlu bir yaşam diliyoruz” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz