Adıyaman

Türkiye Petrolleri Ara Eleman Yetiştiriyor

Türkiye Petrolleri Ara Eleman Yetiştiriyor

 

Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğü tarafından kaynak teknolojisi eğitimi verdiği kursiyerlere sertifikalarını verdi.

Ülkemizin petrol ve doğal gaz sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli ara eleman ihtiyacının karşılanması için adım atan Türkiye Petrolleri yeni bir sosyal sorumluluk projesine imza attı.TÜRKİYE PETROLLERİ ARA ELEMAN YETİŞTİRİYOR

TP Akademi bünyesinde Adıyaman Bölge Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen Kaynak Teknolojisi Eğitimini tamamlayan kursiyerlere sertifikaları verildi. Sektörde en çok ihtiyaç duyulan kalifiye eleman eksikliğini gidermek amacıyla uluslararası kaynak teknolojisi sertifikasına sahip uzmanlar tarafından verilen eğitime katılan kursiyerler bilgi birikimleri ve yüksek donanımları ile sektörde önemli bir boşluğu dolduracak.

Toplam 40 saat eğitim alan 20 kursiyer, 15 saat pratik, 25 saat ise teorik eğitim aldı.Mesleki eğitimdeki kaliteyi ve niteliği artırmak adına çeşitli branşlarda eğitim vermeye başlayan TP Akademi, nitelikli insan kaynağının oluşturulması adına güçlü imkânlar ve geniş katılımlarla farklı branşlarda eğitimlere devam edeceği öğrenildi. (İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı