Son Dakika
25 Haziran 2018 Pazartesi

“Türk kelimesi tartışılmamalı”

15 Şubat 2018 Perşembe, 09:14

Millet Partisinden Gazetemize Ziyaret

“Türk kelimesi tartışılmamalı”

 

Millet Partisi İl Başkanı Yusuf Coşkun, “Emperyalist güçlerin bölgemiz üzerinde kirli emellerine fırsat vermemek için Mehmetçiğimizin yaptığı bir harekât esnasında Türk kelimesi üzerinde yapılan tartışmalar, milletimizin birlik ve beraberliğine atılmış bir bombadır” dedi.

Millet Partisi Adıyaman İl Başkanı Yusuf Coşkun ile Merkez İlçe Başkanı Ali Tekin gazetemizi ziyaret ederek, gazetemiz sahibi Mustafa Yücekaya’yla bir süre sohbet etti.

Gündeme ilişkin değerlendirmede bulunan Coşkun, “Ülkemiz tarihi günlerden geçmektedir. Büyük Türk Milletinin kahraman ordusu, Ortadoğu’da huzuru tesis etmek için asırlık Türk yurdu Türkmeneli’nde ‘zeytin Dalı’ harekâtını büyük bir cesaret ile sürdürmektedir. Devam etmekte olan bu harekâtın, bölgede huzurun ve istikrarın garantisi olan Türkmeneli Cumhuriyeti için bir başlangıç olmasını dileriz. Ortadoğu’nun bu bölgenin evlatları tarafından adalet ile yeniden düzenlenmesi gereği gün gibi aşikârdır. Maalesef, küresel güçlerin içerde ve dışarda tezgâhladıkları oyunların ortasına çekilmeye çalışılıyoruz. Böyle hassas bir dönemde, siyasilerin, kurum yöneticilerinin yaptığı hatalar milletimizi endişelendirmektedir. Milletimizi ayrıştıracak, kutuplara ayıracak söylem ve eylemlerde bulunmak, Türk ve İslâm beldeleri üzerinde, yani Ortadoğu’da kirli emellerini gerçekleştirmek isteyenlere yaramaktadır.” dedi.

Coşkun, “Mehmetçiğimizin canla başla emperyalist güçlere karşı mücadele verdiği, şehitlerimizin tekbirlerle ebedi aleme uğurlandığı bir dönemde ‘Türk’ kelimesi üzerinde yapılan tartışmalar son derece yanlış ve bir o kadar da düşündürücüdür. ‘Türk’ ismini taşımasına izin verilen kurumların yönetimde bulunan şahısların, kahraman ve şerefli Türk Askeri’nin barış, huzur ve istikrar için onurla ve insanca sürdürdüğü harekata leke sürmeye çalışmalarını şiddetle kınıyoruz. İster bakanlık tarafından Türk ismini taşımasına izin verilmiş olsun ister verilmemiş olsun, resmi görevde olsun ya da olmasın kahraman Türk Ordusu’na, Aziz Türk Milleti’ne dil uzatan herkesin bugüne kadar karşısında durduk, bugünden sonra da kararlılıkla duracağız. Ancak yanlışı düzeltmek bir başka yanlışta yapılamaz. Yönetiminde bulunan bir hainin, gafilin, ya da acizin, bir kişinin ya da bir ekibin yaptığı hata yüzünden kurum cezalandırılamaz. Hele kanunla kurumun isminin başına verilen ‘Türk’ kelimesi ceza olarak hiç silinemez. Hatası olanlar adalet önünde hesap vermelidir. Tahkikat ve muhakeme ise bağımsız ve yüce, Türk, adalet sistemi tarafından sürdürülmelidir. ‘Türk’ kelimesinin kaldırılma teşebbüsü ve tartışmaları milletimizin birlik ve beraberliğine atılmış bir bombadır. Biran önce bu gereksiz tartışma sonlandırılmalı, hatadan vazgeçilmelidir.

Değişik nedenlerle Türk’ kelimesi üzerinde yapılan tartışmaları milletimizin âli menfaatleri bakımından son derece zararlı buluyoruz. Yaşadığımız ülkenin, dilimizin ve Milletimizin adı ‘Türk’tür. Türk Milleti, bölünmez ve ayrıştırılamaz bir bütündür, etnisite yığını değildir. Türkiye Cumhuriyetinin şerefli makamlarının emanet edildiği yöneticilerin söylem ve eylemleri milleti, devletini bağlamaktadır. Yöneticilerimizi, Türk Milleti’ni bölmeye çalışanlara izin vermemek için daha dikkatli davranmaya davet ediyoruz.” dedi.

Güne Bakış Haber Merkezi

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz