Adıyaman

Türk-İş’ten Kiralık İşçi Tepkisi

Türk-İş Temsilciliği İmza Standı Açtı

Türk-İş’ten Kiralık İşçi Tepkisi

 

Türk-İş Konfederasyonu Adıyaman Temsilciliği ‘kiralık işçi’ yasasını istemediklerini öne sürerek, imza standı açtı.

Türk-İş’e bağlı sendikalar tarafından Demokrasi Parkı’nda açılan imza kampanyasında meclise sevk edilen yasaya tepki gösteriliyor.

TBMM’ye sevk edilen ‘İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısında yapılacak düzenlemenin çalışanlar için bir tehdit olduğunu savunan sendikalar imza kampanyası başlattı.

Vatandaşları imza atmaya davet eden sendika üyeleri, ‘Kiralık işçilik çalışanlara yeni bir tehdit’ başlığı ile yayınladıkları açıklamalarında, “Başbakanlık tarafından TBMM’ye sevk edilen ve kamuoyunda ‘kiralık’ olarak tanımlanan ‘İş Kanunu ile Türkiye İş Kurumu Kanununda Değişiklik yapılmasına dair kanun Tasarısı’ ile yapılmak istenilen düzenlemeler birçok iş tehdit niteliği taşımaktadır.

Düzenleme kanunlaşırsa mevcut 10 milyon çalışana kiralık işçilik yolu açılacak, işçiye ayırım yasalaşacak, işveren işçiyi istediği gibi çalıştırabilecek. Hükümetin işçilerin çalışma ve aileleriyle birlikte yaşama şartlarını kötüleştirecek bu yanlıştan dönmesini istemiyoruz” ifadeleri yer aldı.(İHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu