Adıyaman

Turizmi canlandırma turları

Seyahat Acenteleri Turizm Değerlendirdi

Turizmi canlandırma turları

Adıyaman’da turizmin durgun olmasına ilişkin açıklama yapan seyahat acenteleri turizmin birlik, beraberlik çatısı altında el birliği ile kalkındırılması gerektiğini belirtti.

Turizmin canlanması ve tarihi turistik yerlerin ön plana çıkarılması gerektiğini ifade eden seyahat acenteleri, işletmecileri, yetkililerinden konu üzerinde birlik beraberlik içinde çalışmalar yapmasını diledi.

Turizmin kalkınması için çözüm yolları aranması gerektiğini ifade eden seyahat acenteleri, kendilerinin ellerinden gelen çalışmayı yürüttüğünü söyledi.

Turizm konusunda eleştirilere devam eden acente temsilcileri, şunları kaydettiler:

“Güzel Adıyaman’ımız turizmden yeteri oranda istifade edememiş il. Bunun belli başlı birçok nedeni var. İlimizi, kültürel varlıklarımızı, tarihimizi istenilen düzeyde tanıtmayı başaramadık ve halende başaramıyoruz. Yıllardır bu işi yapıyoruz ama bu en son olan olaylardan dolayı GAP Turlarının hepsi iptal oldu. Ama biz kendi elimizdeki imkanları kullandık ve çalışmalarımızı bu alanda yürütüyoruz. Nemrut’u başı boş bırakmayalım. Nemrut hep canlı kalsın diye turlar yapıyoruz. Eskiden yabancı turist gelirdi yerli vatandaşlarımız çok fazla gelmezdi. Otobüste birkaç yabancı turist gördüğümüzde bunlar ne geziyor diye soruyorduk. Turist gelmeyince GAP turları başlatıldı. Artık GAP turları da bitince kısa tur yapılmaya başlandı bölgemize kısa turda bitince bizde veka olarak elimizdeki imkanları kullanıyoruz” (PHA)

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu