Son Dakika
20 Temmuz 2018 Cuma

Turizm Uygulama Oteli Etkinlik Merkezi Oldu

29 Haziran 2016 Çarşamba, 08:50

Turizm Uygulama Oteli Etkinlik Merkezi Oldu

 

Adıyaman Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu’na bağlı olarak hizmet vermekte olan Turizm Uygulama Oteli Ocak ayından bugüne toplamda bin 257 geceleme sayısı elde ederek 26 etkinliğe ev sahipliği yaptı.

5 adet çift kişilik süit odası ve 19 tek kişilik odası ile toplamda 24 odası bulunan otel, 2013 yılının Mart ayında hizmete açılmıştı. Adıyaman’a gelen misafirlerin uğrak yeri haline gelen otelin bin 257 geceleme sayısı elde ederek kokteyl, nişan merasimi, yemek organizasyonu, sergi, iftar yemeği ve çeşitli sempozyum ve çalıştaylara ev sahipliği yaptı.

Adıyaman Üniversitesi turizm uygulama oteli ocak ayından itibaren bin 460 kişiye kokteyl, 642 kişiye yemek ve kahvaltı verirken, 1 nişan merasiminde 120 kişiye, 2 resim sergisinde 150 kişiye, 3 toplantıda 100 kişiye, yapılan 6 konferans ve sempozyumda 950 kişiye hizmet ve ramazan ayında da şimdiye kadar yaklaşık 500 kişiye iftar yemeği verdi.

Adıyaman Üniversitesi öğrencilerine de hizmet veren otel, öğrencilere uygulamalı eğitim veriyor. Yaz döneminde 19 öğrenciye yaz stajı imkânı sunan otel, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta İkram Hizmetleri Bölümü Turizm Otel İşletmeciliği programında eğitim alan öğrencilere kat hizmetleri, resepsiyon gibi alanlarda uygulamalı eğitim veriyor.

Güne Bakış haber Merkezi

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz