Türbeye Dadanan Hırsızlar Karpuz ve Kola Çaldı

01 Ağustos 2017 Salı, 08:43

Türbeye Dadanan Hırsızlar Karpuz ve Kola Çaldı

 

Adıyaman’da 10 gün içerisinde 5. defa soyulan türbeye giren hırsızlar buzdolabındaki karpuz ve kola ile piknik tüpünü çalındı.

Adıyaman’da bulunan El-Fakir Hacı Abuzer Baba Türbesi, 10 gün içerisinde 5. kez soyuldu. Sabah saatlerinde meydana gelen son olayda, kimliği belirsiz kişi ya da kişiler türbeye girerek buzdolabından kapuz ve kola ile piknik tüpü gibi malzemeler çaldı. Şahıs ya da şahıslar aynı zamanda türbe içerisinde bir karpuzu da parçalayarak bir kısmını yedi.

Türbe bekçisi Sabahattin Fidancı, durumu fark ederek polis ekiplerine bildirdi. Olay yerine gelen polis ekipleri türbe içerisinde ve çevresinde incelemelerde bulundu. Yapılan incelemelerin ardından polis ekipleri şahıs ya da şahısların yakalanması için çalışma başlattı.

Her gün hırsızlık olaylarının yaşandığını söyleyen türbe bekçisi Sabahattin Fidancı, “5 defa oraya girdiler, 4 defa da türbenin parasını, demirini çalıp götürdüler. Kulübeye birkaç defa girdiler. Ben hırsızlara ne diyeyim demek hırsızlar haklı. Yazık vallahi yazık bu ne hal böyle, 5 defa üst üste içeriye girmek ne demek, 4 defa ziyaretin içerisine girmek ne demek. Demir kapıyı kırıyorlar. Adamlar duvarı bile delmiş. Biz artık bu şahısların yakalanmasını ve cezalandırılmasını istiyoruz. Adamlar hem hırsızlık yapıyor hem de içeride kapuz yiyip kola içiyorlar. Artık bunlar yakalansın bıktık usandık” ifadelerini kullandı.  Konuyla ilgili soruşturma sürdürülüyor.(İHA)

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Wordpress Haber Teması Tasarım ve Programlama: Seçkin Talanöz